Φροντίδα Καναρίνια σε εξωτερικό χώρο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Amalia
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Παιδιά μην κολλάμε με το σπρέι αυτό. Αν υπάρχουν ψειρες στο χώρο δεν πρόκειται να κάνει τίποτα. Η κατάσταση χρειάζεται chevitren και ARDAP. Αν όντως υπάρχουν ψειρες. Θα πρέπει πρώτα η Αμαλία να κάνει το τεστ της χαρτοπετσετας.
 
Αν υπάρχουν ψειρες στο χώρο δεν πρόκειται να κάνει τίποτα.
Ακριβώς γι'αυτό το είπα Αλίκη μου, γιατί δεν κάνει καθόλου δουλειά, ούτε "θεραπευτικά και ούτε προληπτικά"...
 
Προληπτικά νομίζω πως κάνει... μην είσαι βρε τόσο απόλυτη. :)
Το συγκεκριμένο το χρησιμοποιούσαν δυο φίλες μου όπως και εγώ. Και ενώ έβαζαν τέτοιο προληπτικά στα πουλιά τους πιάσανε ψείρες. Και δεν μπόρεσαν ούτε να τις αντιμετωπίσουν. Ενώ με το chevitren έκαναν μια χαρά την δουλειά τους και τελείωσε η υπόθεση. 🙂
 
Καλημερα εβαλα χαρτοπετσετα βρηκα 2 μονο πανω στη τοπετσετα και να σκεφτεθτε οτι το σαββατο σαπουνισα τα κλουβια ενα ενα μαζι με τα αξεσουαρ
 
Καλημερα εβαλα χαρτοπετσετα βρηκα 2 μονο
Φρόντισε να καταπολεμήσεις αυτή τη "μάστιγα".
Το οτι βλέπουμε λίγες δε σημαίνει πως δεν υπάρχουν.
Οι ψείρες που δεν βλέπουμε είναι πολύ περισσότερες.
 
εβαλα χαρτοπετσετα βρηκα 2 μονο πανω στη τοπετσετα
Θα πρέπει να κάνεις ότι σου έγραψα εδώ:
Γενικά θεωρώ πως θα πρέπει να τα ψεκάσεις με Chevitren να τα μεταφέρεις σε καθαρά κλουβιά με καινούργιο εξοπλισμό, να τα βάλεις σε νέο καθαρό χώρο και τον μολυσμένο από ψείρες χώρο να τον ψεκάσεις με ARDAP. Μετά από 2 μέρες μπορούν τα καναρίνια σου να μπουν στο χώρο που ήταν. Διάβασε και αυτό θα σε βοηθήσει.
 
Back
Top