Ασθένειες Καναρίνι εδώ και 3 μέρες κάνει συνέχεια ένα περίεργο ήχο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης doragk
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

doragk

PB New Member
Εγγραφή
8 Φεβ 2024
Μηνύματα
9
Γειά σας! Το καναρινι μου έχει 3 μέρες που κάνει σχεδόν συνέχεια ένα περίεργο ηχο, αν μπορέσω να σας στείλω βίντεο! Ξεκίνησε με βραχνή φωνή μου έδωσε ο γιατρός φάρμακο σε σταγόνες για τα ακαρεα αλλά σαν να γίνεται χειρότερα μου φαίνεται! Κάνει σαν να πονάει ή να φοβάται! Το έχω μέσα στο σπίτι δεν έχει δεχτεί κάποια επίθεση να πεις ότι τρομοκρατηθηκε! Επίσης έχει ποδάγρα μου είπε ο γιατρός και του βάζω μια κρέμα στα πόδια του!
 

Συνημμένα

@doragk γιατί είναι έτσι το πτέρωμα του; από την αλοιφή για τα πόδια; το είδε δηλαδή πτηνιατρος;
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Ναι δεν μου έχει πει κάτι για το φτέρωμα του!
[automerge]1707417458[/automerge]
Τις τελευταίες μέρες είναι έτσι! Κάθεται και σε μια μεριά δεν πάει από το ένα στο άλλο κλαρακι!
 
@doragk Το πουλάκι είνα σε κακή κατάσταση γενικά. Από ότι μπορώ να καταλάβω ο γιατρός δεν έκανε εργαστηριακές εξετάσεις. Ποια φάρμακα συνέστησε;
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Καλησπέρα παιδιά! Πήρα αντιβιωση μου είπε ο γιατρός ότι είναι πνευμονικο το πρόβλημα και ότι το προλαβαίνω ευτυχώς! 1000007037.webp
 
Πολύ χαίρομαι. Τι σχήμα του φαρμάκου δίνεις; (δοσολογία και διάρκεια θεραπείας).
Σου είπε ο γιατρός να το πας πάλι μετά το πέρας της θεραπείας να το εξετάσει ή απλώς να ολοκληρώσεις τη θεραπεία;
 
Back
Top