Φροντίδα Καναρίνι στον πάτο του κλουβιού χτυπάει το ράμφος στο διαχωριστικό

Γεια σας παιδια! 🙂

Και τωρα οι απαντησεις!
Κατ' αρχην, επειδη ο εικονικος γραπτος λογος του διαδυκτιου παρεξειγειται ευκολα, επειδη δεν βλεπουμε τις εκφρασεις του συνομιλητη μας, ουτε ακουμε την χροια της φωνης του, να σας πω, οτι δεν ειμαι αγχωμενη για τα πουλακια μου. Αντιθετα τα απολαμβανω στο επακρο, με διασκεδαζουν στο φουλ κι απλα η αγνοια που ειχα-εχω και σας ζαλισα με ενα σωρο ερωτησεις, φανηκε σαν να εχω αγχος γι ' αυτα.
Ομως, γνωριζω κι εχω δεχθει και την ανα πασα στιγμη 'αποχωρηση' τους και τους εχω πει οτι 'τοτε' θα ειναι ελευθερα να πετανε παρεα με τα αγγελακια κι αλλα πουλακια και θα ειναι πιο χαρουμενα σε υπεροχα πρασινα λιβαδια κλπ κλπ... Καταλαβαινετε, 😀...

Οποτε, εχουμε και λεμε.

ΙΩΑΝΝΗ, παει το πρωτο σκελος, ηλιοθεραπεια λοιπον! 🙂
Οκ, θα παρω ασβεστιο, οπως προτεινεις, κι οσον αφορα τις κουτσουλιες, δεν διακρινω το μεγεθος που λες, κανονικες νομιζω οτι εναι..
Οκ, παρθενο θα μεινει το καψερο καναρινακι μου λοιπον, 😀! 😛
Αυτο με τα φλουδια δεν το ηξερα. Εγινε, καθημερινο φυσημα στα φλουδια λοιπον. Thank yououou!


Misalouri-Γιαννη, Μηνυμα εληφθη οβερ! 🙂


GreekMan72-Δημητρη, γεια και χαρα! :D
Ααα! Τι αστειο! Ωστε με 'χαιρεταει', η' αναρωτιεται με την παρτη μου!
Καλα, φανταζομαι να σκεφτεται "Μα τι μου λεει παλι αυτη η ζαβη"; 😀...

Τα πουπουλακια αυξανονται και πανε, οποτε μαλλον ξεκιναει η πτερορρια του, αλλα δεν ξερω ποτε γεννηθηκε, γιατι εχει αλλαξει δυο σπιτια πριν το υιοθετησω μαζι με το φιλαρακι του!
Και με το συκωτι λοιπον, δεν μπορουμε να ξερουμε...
Οκ και με το ζευγαρωμα, παει κι αυτο, ισως σε μια αλλη ζωη, ποιος ξερει...

Πολυ αστειο κι αυτο που ειπες για το παραπατημα! Ουουου... εγω κι αν δεν εχω φαει τα μουτρα μου! Τελειως σκουντουφλα! Σε κυκλο να με βαλεις, θα βρω γωνια να χτυπησω! Οποτε καταλαβα τι εννοεις! 😛

Οσον αφορα το τραγουδι του αρσενικου, μαλλον ζεστη κι αρχη πτερορροιας θα ειναι οπως φαινεται.
Οι ορμονες που ειπα, εννοουσα οτι επειδη ειναι αγορακι, μηπως θελει να κανει 'τρελλιτσες' και μελαγχολησε επειδη δεν εχει προσβαση στο θηλυκο...

Με το γλωσσαρακι τους αυτο που κανουν ειναι εντελως αηχο.
Οποτε δεν γνωριζουμε τι σημαινει λοιπον... Πλακα εχει παντως!

Κι οπως ειπα στην αρχη, η αγνοια με κανει ισως να εκφραζω υπερβολικες αποριες (ο σπασικλας της ταξης) αλλα πιστεψε με, βιωνω πολυ και πρωτογνωρη χαρα και διασκεδαση απο τα υπεροχα πουλακια μου!


Τελος, ευχαριστω ολους σας για τον χρονο, την υπομονη και την διαθεση να μου απαντησετε και να μοιραστειτε τις αποψεις και γνωσεις σας! 🙂

YOLO! 😛
 
Back
Top