Ασθένειες Καναρίνι χάνει φτερά και κοντεύει να χάσει τελείως την ουρά

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Kiriazis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Η σκούρα είναι κυρίαρχη και θέλει να γίνει κατανοητό . Όσο δεν υπάρχουν έντονες μάχες μην σε ενοχλεί . Σιγά σιγά θα μπει τάξη και θα βρει κάθε μια τον ρόλο της .
 
Οπότε τα αφήνω έτσι και βλέπουμε.
Ίσως να ήταν και λάθος τις προηγούμενες φορές που τις χώρισα κατευθείαν μόλις είδα αυτή τη συμπεριφορά.
Δεν τις άφησα να γνωριστούν και να προσαρμοστούν.
 
Και εμένα έτσι κάνουν οι κυρίες μου.
Η κάθε μια θέλει την πατηθρα της.
Τι να πουν και αυτοί που έχουν πολλα θυληκά. Να σε τρομάξει αν δεις πολλα πουπουλα και σημάδια. Τότε ναι χώρισε τες.
 
Η σκούρα είναι κυρίαρχη και θέλει να γίνει κατανοητό . Όσο δεν υπάρχουν έντονες μάχες μην σε ενοχλεί . Σιγά σιγά θα μπει τάξη και θα βρει κάθε μια τον ρόλο της .
Σήμερα το πρωί η ανοιχτόχρωμη έκανε τσαμπουκαδες αλλά μετά από καμιά ώρα πάλι η σκούρη έγινε αρχηγός... χαχαχα

Και εμένα έτσι κάνουν οι κυρίες μου.
Η κάθε μια θέλει την πατηθρα της.
Τι να πουν και αυτοί που έχουν πολλα θυληκά. Να σε τρομάξει αν δεις πολλα πουπουλα και σημάδια. Τότε ναι χώρισε τες.
Μέχρι πόσα θηλυκά μπορώ να έχω μαζί;

Ρωτάω γιατί μάλλον και το μικρούλι είναι θηλυκό.
 
  • Like
Αντιδράσεις: marapo
Στη ζευγαρωστρα έτσι κι αλλιώς δε σκέφτομαι να βάλω περισσότερα.
Το μικρούλη μας, που ήταν και το πρώτο μας, του έχω φτάσει ένα κλουβί 100*80*30.
Και λέω σε περίπτωση που είναι και αυτό θηλυκό να τα βάλω όλα μαζί εκεί.
 
  • Like
Αντιδράσεις: marapo
Η κάθε μια θέλει την πατηθρα της.
Υπάρχει και αυτός το τύπος πατήθρας, ο οποίος κατά τα λεγόμενα γνωστού μου, έχει το πλεονέκτημα ότι δεν πιάνει πολύ χώρο, παρόλα αυτά τα πουλιά δεν βλέπονται όταν το καθένα χρησιμοποιεί τη μεριά του.
 
Back
Top