Αναπαραγωγή Καναρα δεν φτιαχνει φωλια, να την βοηθησω;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης giorgos6
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εγω ειμαι η μονη τυχερη που τα καθαριζω καθε 3-4 μερες (καθυστερω λιγο) κανονικα χωρις να εχω προβλημα; 😱
 
παιδια απο εκει που δεν εφτιαχνε καμια απο τις δυο φωλιες σημερα ειδα πως την εσωτερικη την εχει σχεδον τελειωσει και αρχιζει και φτιαχνει την εξωτερικη.. Τι να κανω να περιμενω να δω σε ποια απο τις δυο θα γεννησει και οταν γεννησει την αλλη να την βγαλω;
 
Δλδ εφτιαξε την εσωτερικη και δεν καθεται κ αρχισε δουλει με την εξωτερικη; Μαστορισσα η καναρα σου! 😛 εγω μαλλον θα της εβγαζα την εξωτερικη για να κερδισω χρονο.. Τωρα αν εσυ προτιμας να χτισει την εξωτερικη τοτε βγαζεις την εσωτερικη και περιμενεις να τελειοποιησει την εξωτερικη για να ξεκινησει την ωοτοκια!
 
οχι δεν την εχει ολοκληρωσει την εσωτερικη αλλα λιγο της μενει, απλα την βλεπω να ολοκληρωνει την εσωτερικη και να φτιαχνει και την εξωτερικη, αλλα μαλλον την εσωτερικη θα προτιμησει γιατι περισσοτερο εκει την βλεπω!
 
οχι δεν την εχει ολοκληρωσει την εσωτερικη αλλα λιγο της μενει, απλα την βλεπω να ολοκληρωνει την εσωτερικη και να φτιαχνει και την εξωτερικη, αλλα μαλλον την εσωτερικη θα προτιμησει γιατι περισσοτερο εκει την βλεπω!
Ε τοτε βγαλε την εξωτερικη.. μην την μπερδευεις.. 😉
 
Back
Top