Αναπαραγωγή Καναρα μαδά τον αρσενικό

kwstascook

PB New Member
Εγγραφή
23 Νοε 2008
Μηνύματα
37
Πόλη
Μύρινα
Σήμερα έβαλα τα πουλιά μαζί και σε ένα ζευγάρι η θηλυκό άρχισε να τράβα τα φτερά από τον αρσενικό και να τα βάζει στη φωλιά οπότε της έβαλα τρίχα και σταμάτησε να βγάζει τα πούπουλα γιατί το έκανε αυτό από το πρώτο λεπτό που τα έβαλα μαζί 😡
 
γιατι ηθελε να κανει φολια και δεν ειχε υλικο στον διαθεση της οποτε πηρε τα πουπουλα απο τον αρσενικο
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
το θεμα ειναι οτι φωλια κανει ο αρσενικοσ την πηδ. Για νε ειναι ετοιμη να κανει γεματα αυγα;
 
αυτό δεν το ξέρουμε. εσύ το είδες να το κάνει; Την ταΐζει;
αν την ταΐζει τότε μαλών θα την κάνει την δουλειά, αλλά τπτ δεν ειναι σίγουρο μέχρι την πρώτη οοσκόπηση.
 
μην σε τρομαζει δεν ειναι τπτ αλλο απο τον ελενχο που κανουμε στα αυγα για να δουμε οτι όλα πανε καλα και ειναι σχετικα ευκολο.
 
Το κατι καλο ειναι σιγουρο οτι θα βγει και το ξερεις,την εβδομη μερα πιασε με προσοχη ενα ενα τα αυγα και κοιτα τα διπλα σε μια λαμπα τα μαυρα ειναι πιασμενα στα κλουβια φαινεται ο κροκος. Την καλημερα μου στο φιλο μου
 
😀 θεοδωρε παντα μου αρεσε η σιγουρια σου και με ανεβαζε η φωλια ειναι ετροιμη τωρα περιμενουμε τα αυγα αντε με το καλο να τα δοτυμε και μετα απο αυτο αλλο ανχος... φιλικα κωστας
 
θεοδωρε χα χα το αυγο νουμερο 1 εσκασε μυτη ε4λπιζουμε για πολλα ακομη!
 
Back
Top