Ασθένειες Lovebird αρσενικό μαδάει την ουρά του

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ninakt
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εχει ζευγαρι και κάνουν συνεχώς πουλακια.
Η διάγνωση φαίνεται να μην συμβαδίζει με αυτό. Έχεις δίκιο Γιάννη @ianos.
@ninakt Την Δουκακη στην σύστησα γιατί εγώ έμεινα ευχαριστημένη όταν πήγαινα τα καναρίνια μου. Στην Αθήνα όμως έχεις πολλές επιλογές σε πτηνιατρο. Εδώ είναι όλη η λίστα πτηνιατρων. Δεν μπόρεσα να απομονώσω μόνο Αθήνα
 
@ianos καλησπέρα το είδαν και μου είπαν για τις ορμονικές ενέσεις για καρκίνο δεν ανέφεραν κάτι αλλά νομίζω ότι ο γιατρός είναι χωρίς εμπειρία
[automerge]1719037789[/automerge]
@MARY58 έχω πάει σε τρεις με διαφορά καλύτερη αυτή του ψυχικού
 
@ninakt επίσης να αναφέρω ότι έφαγαν τα αυγά όποτε αφαίρεσα τη φωλιά κατά τα αλλά περιμένω να δω
 
Βγάλε τη φωλιά και μείωσε τις ώρες φωτός στα πουλιά. Η διάγνωση καρκίνου, αν είναι αυτό ακριβώς που μας περιγράφεις κι όχι το 20% απο άποψη περιεχομένου, είναι για τα σκουπίδια επιεικώς. Μην δεχτείς αρχικά να κάνεις τις lupron διότι αν το πουλί δεν αλλάξει τρόπο ζωής και συνεχίσει να ζει με το ζευγάρι του και τη φωλιά ίσως και να μην κάνουν τίποτα για πάνω απο 3-4 εβδομάδες. Το μαδημα είναι είναι μια πολύ σύνθετη κατάσταση που δεν είναι εύκολο να εντοπιστεί ούτε η αιτία/ες του ούτε και η αντιμετώπιση του. Επίσης αν δεν υπάρχει αίμα κι ανοιχτές πληγές δεν θα πρέπει μα σε ανησυχεί ιδιαίτερα.
 
Καλημέρα
Την φωλιά την έχω βγαλει
Αλλά τι εννοείς το πουλί να αλλάξει τρόπο ζωής ;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Vada
@Φοίβος
Καλημέρα
Την φωλιά την έχω βγαλει
Αλλά τι εννοείς το πουλί να αλλάξει τρόπο ζωής ;
Μπορεις να με βοηθησεις λιγο περισσοτερο;
 
Όπως έγραψα κι πιο πανω δεν ειναι κατι που μπορεις να σταματήσεις απο τη μια στιγμή στην άλλη αλλα ούτε κι εύκολα. Και παλι
Επίσης αν δεν υπάρχει αίμα κι ανοιχτές πληγές δεν θα πρέπει να σε ανησυχεί ιδιαίτερα.
 
Back
Top