Γενικά Καναρινι γκει

andrews69

PB Member
Εγγραφή
18 Νοε 2007
Μηνύματα
548
Πόλη
Καλλιθέα
καλησπερα μετα απο αρκετο καιρο, ανακαλυψα μετα απο πολυ καιρο παρακολουθησης οτι το καμαρι μου ειναι γκει, οταν προσπαθω να το ζευγαρωσω συνεχεια ειναι απομονωμενος δεν θελει κανενα θυληκο και κελαιδαει μονο οταν ειναι ενα συγκεκριμενο αρσενικο κοντα η αγαπη του δλδ αμα παω τον αρσενικο αλλου δεν τρωει δεν κελαιδαει πεφτει σε μελανγχολια θα τρελαθω
 
Να του μιλήσεις για την ομοφυλοφιλία. Να του πεις ότι δεν είναι φυσιολογικό και να του πεις ότι αυτός είναι ο μεγαλύτερος καημός του πατέρα...
 
Γιατι παιδια αποκλειεται να συμβαινει αυτο που λεει ο Ανδρεας; Το εχει ψαξει κανεις;!
 
Σιγά, που το βγάλατε και πισωγλέντη το πουλί.
Εγώ πχ είχα ένα θηλυκό που κελαηδούσε δυνατά και αρκετά πολύπλοκα κάθε φορά που της έπαιρνα το αρσενικό. Τον ζητούσε με αυτόν τον τρόπο. Ο αρσενικός δεν της κελαηδούσε ποτέ, όλα τα άλλα τα έκανε σωστά. 😉
Έ ρε και να τα διαβάσει ο Βαλιατοιούτος τα σχόλια περί ελαττώματος και περί μη φυσιολογικού για την ομοφυλοφιλία.:D
 
Μια εκδοχή που έχω ακούσει και δεν ξέρω κατα πόσο είναι σωστή... Είναι οτι η ομοφυλοφιλία (πριν γίνει ΜΟΔΑ) συμβαίνει στους ανθρώπους για να διατηρούνται οι ισορροπίες του πληθυσμού στο πλανήτη. Για παράδειγμα αν όλοι οι άνδρες ζευγάρωναν με όλες τι γυναίκες και στατιστικά επείδη οι αντρες είναι λιγότεροι και σε κάθε άνδρα αντιστοιχούν τρείς γυναίκες...Αν ζευγάρωναν με όλες αυτές τότε θα δημιουργούνταν υπερπληθυσμός... Οπότε η ομοφυλοφιλία εφόσον συμβαίνει στους ανθρώπους δεν είναι καθόλου απίθανο να συμβαίνει και στα ζώα...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Yasmin
Ελα Δημητρη εχει δικιο η Τζινα δεν εχει σημασια η γνωμη μας αλλα το τι μπορει να συμβει ή οχι ΚΑΙ στους φτερωτους μας φιλους! Αντε αμεσως κουτσομπολη!:D
 
1ον. Βαλιανάτος.
2ον. Στατιστικά από αρχής εμφανίσεως των στατιστικών και συμφωνούν και ετερόφυλοι και ομοφυλόφιλοι, το ποσοστό της ομοφυλοφιλίας σε σχεση με το σύνολο του πληθυσμού της γής, παραμένει σταθερά στο 2%. (Mpikis)
3ον. Έχει δίκιο η Georgina, η συζήτηση παρεκτρέπεται εκτός θέματος, αν και ο τίτλος δεν μου αρέσει ιδιαίτερα από τον συγγραφέα του. (Όσο κι αν προσπαθεί να προσδώσει χιουμοριστική διάθεση).
4ον. Επί του θέματος μάλλον έχει δίκιο ο Μακεδόνας. (Ψάχτω καλύτερα το πουλί, και δεν εννοώ με σωματική έρευνα, αλλά με προσπάθεια ζευγαρώματος με αρσενικό. Νήμα, φωλιά κλπ)
 
Αυτο το 1ον, 2ον,3ον... Επειδη σπουδάζω επικοινωνία δεν ειναι καθόλου επικοινωνιακό... Είναι σαν να περίμενες να μιλήσουν όλοι και μετά να πείς την άποψη σου και να μας "βάλεις" όλους στη θέση μας. Για αυτο είπα στην αρχη του μηνύματος μου οτι δεν ξέρω κατα πόσο είναι σωστή αυτή η εκδοχή. Για να μπορέσω όσο το δυνατόν να αποφύγω μηνύματα που θα μου την "έλεγαν"... Επείδη όμως θα βγούμε εκτός θέματος δε σε ρωτάω αυτό το 2% απο που προκείπτει... Το χόμπι είναι ευχαριστηση και όσον το δυνατόν πρέπει να το αντιμετωπίζουμε με χιουμοριστίκη διαθεση...Sorry που βγήκα εκτός...
Φιλικά Αλέξανδρος
 
επειδή ο άνθρωπος και μόνο αυτός συνευρίσκεται για ευχαρίστηση,(και είναι εγκεφαλική, καθαρά, λειτουργία) και τα ζώα μόνο για αναπαραγωγή,θεωρώ μάλλον απίθανη την εκδοχή, να είναι ομοφυλόφιλο το καναρίνι!
Το πιθανότερο, είναι, οτι το καναρίνι σου, Ανδρέα, είναι πολύ ανταγωνιστικό σε σχέση με το άλλο αρσενικό γιαυτό του κελαηδάει με πάθος όταν το βλέπει!
το πιθανότερο, είναι, οτι θέλει να το "βάλει στη θέση του"και να αποδείξει ποιό είναι το ισχυρότερο απο τα δυό τους, μιακαι στον κόσμο των καναρινιών, η δύναμη της φωνής σε περίοδο αναπαραγωγής, μετράει... 😉
 
Ο ένας έβγαλε τα καναρίνια γκέι, ο άλλος έχει πλήρη γνώση με τα ποσοστά τον γκέι στην Ελλάδα (ωραίος Γιώργο) ο άλλος νομίζει με το 1 ,2 ,3 ότι του την λένε, άσε ο τελευταίος απάντησε ποιο σωστά από όλους αλλά έκανε το κορόιδο, απέκλεισε εντελώς τα γκέι κανάρια.
Εγώ πιστεύω ότι θέλει ψάξιμο το θέμα, τα δικά μας λάθη να τα καταλογίζουμε στην φύση (άκου γκέι )
 
Ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο... Κάποιες απαντήσεις δίνουν την εντύπωση ότι είναι εριστικές;δεν ανταλλάσσουμε απόψεις για να τσακωθούμε.. Ο καθένας λέει τη γνώμη του και το κάθε θέμα έχει μια σφαιρική ανάλυση... Πάντως το χιούμορ είναι πάντα ευπρόσδεκτο άσε που κανείς μας δεν μπορεί να γνωρίζει τα τερτίπια της φύσης..
 
Να πω και εγώ τη γνώμη μου. Το κααρίνι είναι απύρωτο κανονικό αρσενικό. Κελαϊδάει Ανταγωνιστικά επειδή και το άλο αρσενικό του κελεϊδάει. Μάλιστα είναι φυσεολιγικότατη συμπεριφορά.
Κάποιος είπε πως το να είσαι (φλώρος) είναι "μπλιάχ" σαν να είναι φαγιτό Χα χααα χααα χααα.
 
επειδή ο άνθρωπος και μόνο αυτός συνευρίσκεται για ευχαρίστηση,(και είναι εγκεφαλική, καθαρά, λειτουργία) και τα ζώα μόνο για αναπαραγωγή,θεωρώ μάλλον απίθανη την εκδοχή, να είναι ομοφυλόφιλο το καναρίνι!
Το πιθανότερο, είναι, οτι το καναρίνι σου, Ανδρέα, είναι πολύ ανταγωνιστικό σε σχέση με το άλλο αρσενικό γιαυτό του κελαηδάει με πάθος όταν το βλέπει!
το πιθανότερο, είναι, οτι θέλει να το "βάλει στη θέση του"και να αποδείξει ποιό είναι το ισχυρότερο απο τα δυό τους, μιακαι στον κόσμο των καναρινιών, η δύναμη της φωνής σε περίοδο αναπαραγωγής, μετράει... 😉
δεν το κανει μονο ο ανθρωπος για ευχαριστηση, ειναι πολλα ζωα που το κανουν γιατι τους αρεσει. Ειναι ολα τα πρωτευοντα(γοριλας χιμπατζης κτλπ) ειναι τα δελφινιακαι καποια ερπετα που αυτη την στιγμη δεν μου ερχεται το ονομα. Για να ερθει σε ερωτικη ελξη το ενα ζωω με ενα αλλο πρεπει να υπαρχει και η ικανοποιηση, ειναι το μυστικο του σωστου ζευγαρωματος κανενας δεν θα το εκανε αν δεν του αρεσε, απλα σε καποια ζωα οπως και στον ανθρωπο αρεσει χειμωνα ανοιξη καλοκαιρι φθινοπωρο. Επισης στα σκυλια η ομοφυλοφιλια ειναι παρα πολυ συχνη. Εχω δει παρα πολλες φορες αρσενικα να αλλαζουν ρολους και να κανουν τα θηλυκα. Οποτε μην λετε οτι ειναι απιθανο να συμβει και στα καναρινια και ποτε μα ποτε δεν μπορουμε να πουμε οτι δεν τους αρεσει,(ειναι πολυ εγωιστικο):)
 
Δε βαριέστε, συμβαίνει κ' στις καλύτερες οικογένειες 😎
 
Το θέμα που ανοίχτηκε έχει αρκετό ενδιαφέρων, και μην το ξεχνάμε και ξεφεύγουμε (καναρίνι γκέι).
Προτείνω δημοσκοπήσει.
Τι πιστεύεται υπάρχουν καναρινί γκέι η όχι.
 
Back
Top