Γενικά Καναρινι γκει

παιδια ποιος ειπε οτι δεν υπαρχει ομοφυλοφιλια στο ζωικο βασιλειο;αυτο ειναι μονο ανθρωπινο προτερημα;δεν εχετε δει παπαγαλους, σκυλους κτλ να ειναι ομοφυλοφιλα;ασ σοβαρευτουμε καποια στιγμη
 
Το θέμα που ανοίχτηκε έχει αρκετό ενδιαφέρων, και μην το ξεχνάμε και ξεφεύγουμε (καναρίνι γκέι).
Προτείνω δημοσκοπήσει .
Τι πιστεύεται υπάρχουν καναρινί γκέι η όχι.

https://community.petbirds.gr/threads/%CE%A0%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%8D%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CF%80%CF%89%CF%82-%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%B5%CE%AF-%CE%BD%CE%B1-%CF%85%CF%80%CE%AC%CF%81%CE%BE%CE%B5%CE%B9-%CE%BF%CE%BC%CE%BF%CF%86%CF%85%CE%BBo%CF%86%CE%B9%CE%BB%CE%AF%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%BD%CE%B9%CE%B1.13078/
 
Αγαπητέ Συνάδελφε,

Προσπαθήστε να του χορηγήσετε Βιταμίνη Ε (υπάρχουν σκευάσματα στο εμπόριο) και μετά απο 3-4 βδομάδες αξιολογηστε ξανα την συμπεριφορα του.

Ευχαριστω
 
Παιδιά: Με σε δημοσκόπηση που έκαναγια την ομοφυλοφυλία στα καναρίνια οι 5/21 λένε πως μπορεί α υπάρξει και οι 16/21 δεν μπορεί.
 
παιδια ποιος ειπε οτι δεν υπαρχει ομοφυλοφιλια στο ζωικο βασιλειο;αυτο ειναι μονο ανθρωπινο προτερημα;δεν εχετε δει παπαγαλους, σκυλους κτλ να ειναι ομοφυλοφιλα;ασ σοβαρευτουμε καποια στιγμη
Τώρα έγινε και προτέρημα; Ιδιαιτερότητα είναι και τίποτα άλλο 😱
 
Λογικα, γιατι τα αρσενικα παπαγαλακια κελαειδανε στον καθρεπτη ενω το ειδωλο ειναι αρσενικο;
 
stefan αυτό δε σημαίνει κάτι.. Μπορεί απλά να επικοινωνούν ή να μιλάνε μόνα τους και να λένε κοίτα τι παίδαρος που είμαι...sorry που θα στο πώ αλλα τα παπαγαλάκια σου είναι μεγάλες ψωνάρες..😀! Εγώ πιστεύω οτι υφίσταται.. Αλλά υπάρχει κάποιος απο τους συνφορουμίτες/τισσές που να είχει κάποια γνωση περι ψυχολογίας ζώων; Σαν αυτόν που πάει o Will Smith τα rotwailler tou... Να μας εξηγήσει επιστημονικά αν υφίσταται η όχι... (σκεφτείτε οτι κάποιοι ισχυρίζονται οτι ο σκύλος τους έχει ΧΙΟΥΜΟΡ.. (οχί οτι μας κάνει και γελάμε..). Γιατί και όλη μέρα να καθόμαστε να συζητάμε είναι σαν να λέμε: Έχει σύννεφα λές να βρέξει...
 
Στέφανε εδώ μιλάμε για καναρίνια κι όχι για παπαγάλους! 😉
 
και ομως φιλοι μου ειναι, το παρακολουθω πολυ καιρο και δεν ειναι θυληκο γιατι απο κελαιδημα χαλαει τιν κοσμο και ναι το αποδεχομαι οπως ειναι γιατι το αγαπω οσο αναφορα την φυση δεν ειναι πρωτη φορα που καποιο ζωο εχει τετοιες τασεις για δειτε το θεμα και στο youtube ποσα ζωα ειναι ομοφυλοφυλα
 
E άντε λοιπόν να σας λύσω εγώ το μυστήριο. Δεν ξέρω αν το συγκεκριμένο καναρίνι του φίλου μας είναι gay, αλλά το φαινόμενο αυτό σαφώς υφίσταται και στα ζώα όλων των ειδών και κατηγοριών (ας μην ξεχνάμε ότι κι εμείς στο ίδιο βασίλειο ζούμε). Η προσωπική μου εμπειρία (καθόσον μεγάλωσα στην επαρχία) είναι ότι πέραν των θηλαστικών και τα πτηνά εκδηλώνουν τέτοιες συμπεριφορές. Δε θα ξεχάσω ποτέ τον παππού μου που έπαθε αμόκ όταν ανακάλυψε ότι ο γάλος του πήγαινε να κλωσήσει τα αυγά της γαλοπούλας αλλά ούτε και τις «λεσβίες» κότες που έκραζαν σαν κοκόρια (αλλά και συμπεριφέρονταν σαν αυτά) που τις καημένες τις έσφαζαν γιατί θεωρούνταν δείγμα γρουσουζιάς! Όπως και να έχει όμως η ομοφυλοφιλία στα ζώα έχει αποδειχθεί και επιστημονικά και μάλιστα είδα κι ένα πολύ ενδιαφέρον ντοκυμαντέρ στον ΣΚΑΙ πριν κάνα χρόνο αφιερωμένο στο όλο θέμα. Όπως και να έχει αγαπήστε τα και με τα ελαττώματά τους!
 
Back
Top