Γενικά Καναρινι κρεμαει τα φτερα του

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Athinag
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Athinag

PB New Member
Εγγραφή
3 Σεπ 2014
Μηνύματα
313
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Γεια σας, εχει δυο τρεις μερες που παρατηρησα πως το καναρινι μου κρεμαει καπως τα φτερα του οταν καθεται. Δεν μου φαινεται να ποναει ή κατι τετοιο, συνεχιζει να πεταει, να τρωει κανονικα και να ψιλοκελαηδαει. Αν και για τραγουδι κανονικο τον τελευταιο καιρο δεν...

Το μονο που μπορω να σκεφτω πως ισως παιζει ρολο, ειναι οτι στις διακοπες μου που τον ειχα παρει φυσικα μαζι μου, του ειχα ενα μικρο κλουβακι. Πολυ μικρο σε σχεση με το δικο του γιατι πηγα με τα κτελ. Υπολογιζα να μου φερουν το κανονικο του κλουβι αλλα δεν εγινε τελικα και ετσι εμεινε περιπου 15 μερες στο μικρο. Δεν φανηκε να ζοριζεται ομως. Οταν τον ξαναεβαλα στο μεγαλο κλουβι παρατηρησα αυτο με το κρεμασμα των φτερων. Επισης εχει ουτε μια εβδομαδα που ξεκινησε να χανει πουπουλα. Αλλα και περσυ πτεροροια θυμαμαι τετοια εποχη περασε...

Τωρα δεν ξερω αν ειναι κατι ανησυχητικο αλλα, ξερω πως ειναι λιγο πιο ευαισθητα στην πτεροροια και εγω ανησυχω λιγακι

Ευχαριστω
 
Αθηνα θα βοηθουσε να ανεβαζες μια φωτογραφια.
 
Ίσως ακόμη περισσότερο θα βοηθούσε ένα μπανάκι και 1-2 μέρες περισσότερη υπομονή να ηρεμήσει, πριν το βάλουμε σε δύσκολες διαδικασίες.
Εκτός αν διακρίνεις κάποια σημάδια που δείχνουν κίνδυνο για την υγεία του οπότε εκεί αλλάζουν τα πράγματα...
 
Ακολούθησα την συμβουλή για το μπανακι χθες και σημερα και ο μικρος ειναι οκ! Αδικα ανησυχισα, αλλα θα τον παρακολουθω λιγο ακομη αν διακρινω τιποτα σημαδια για την υγεια του οπως ειπατε. Σε τετοια περιπτωση θα ανεβασω οπωσδηποτε φωτογραφια.
Ευχαριστω πολυ
 
Ακολούθησα την συμβουλή για το μπανακι χθες και σημερα και ο μικρος ειναι οκ! Αδικα ανησυχισα, αλλα θα τον παρακολουθω λιγο ακομη αν διακρινω τιποτα σημαδια για την υγεια του οπως ειπατε. Σε τετοια περιπτωση θα ανεβασω οπωσδηποτε φωτογραφια.
Ευχαριστω πολυ
Τελεια νεα Αθηνα μου!
 
Back
Top