Ασθένειες Καναρινι με ποδάγρα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Demmy02
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Demmy02

PB New Member
Εγγραφή
30 Μαρ 2020
Μηνύματα
124
Πόλη
Παγκράτι
Καλημέρα σε όλους τους πτηνόφιλους! Πρόσφατα μου έδωσαν ένα αρσενικό καναρινι και έχω την εντύπωση ότι έχει ποδάγρα. Με καναρίνια έχω ασχοληθεί πριν πολλά χρόνια αλλά δεν είχα αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο. Θα ήθελα παρακαλώ και την άποψη σας άμα είναι να ξεκινήσω epithol ή κάτι άλλο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

40605-1.webp
 
Θα ήθελα παρακαλώ και την άποψη σας άμα είναι να ξεκινήσω epithol ή κάτι άλλο
Ναι. Νομίζω οτι η ΕΠΙΘΟΛ θα δώσει την λύση πολύ σύντομα. Μία εφαρμογή με λίγη κρέμα και μερικών δευτερολέπτων μασάζ κάθε βράδυ πριν τον ύπνο. Βάλε ξύλινες πατήθρες και μεγάλη καθαριότητα στην βάση του κλουβιού. Τα λευκά είναι πολύ ευαίσθητα σ' αυτό τον τομέα.Λερώνονται εύκολα. Βάλε μια γενική φωτό του κλουβιού για να πάρεις και άλλες απαντήσεις και πληροφορίες για πιθανές διορθώσεις.
 
Ναι. Νομίζω οτι η ΕΠΙΘΟΛ θα δώσει την λύση πολύ σύντομα. Μία εφαρμογή με λίγη κρέμα και μερικών δευτερολέπτων μασάζ κάθε βράδυ πριν τον ύπνο. Βάλε ξύλινες πατήθρες και μεγάλη καθαριότητα στην βάση του κλουβιού. Τα λευκά είναι πολύ ευαίσθητα σ' αυτό τον τομέα.Λερώνονται εύκολα. Βάλε μια γενική φωτό του κλουβιού για να πάρεις και άλλες απαντήσεις και πληροφορίες για πιθανές διορθώσεις.
Μακη εχω ακουσει απο καναρινακια οτι η πατηθρες αυτες οι παλιες πλαστικες σε σχημα κλαδιου ειναι καλες για να μη βγαζουν προβληματα στα ποδια! Θα ηθελα να ακουσω την αποψη σου...
 
Μακη εχω ακουσει απο καναρινακια οτι η πατηθρες αυτες οι παλιες πλαστικες σε σχημα κλαδιου ειναι καλες για να μη βγαζουν προβληματα στα ποδια! Θα ηθελα να ακουσω την αποψη σου...
Eίναι ό,τι χειρότερο υπάρχει, γιατι είναι χωρίς φινίρισμα και η κάτω τους πλευρά, εκεί που σφίγγουν τα δάκτυλα που πουλιού, στις περισσότερες κόβει σαν ξυράφι.
 
Πιστευω ομως οτι το μεγεθος θα πρεπει το παχος δλδ να εχει ποικιλια η να ξεκιναει χοντρο και να τελειωνει σε ψιλο για να μη συνηθιζει το ποδι να πιανει ενα μεγεθος συγγεκριμενα.
 
Back
Top