Ασθένειες Καναρινι με σπυρακι στην κοιλια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariadnh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ariadnh

PB Known Member
Εγγραφή
1 Απρ 2014
Μηνύματα
3.046
Πόλη
Κύπρος
Αγορασα ενα καναρινι σγουρο και βρηκα στην κοιλια του ενα σπυρακι. Το ειπα στον εκτροφεα και μου ειπε πως πρεπει να περασε καποτε μια αρρωστια και του εμεινε.

Αν μπορειτε πειτε μου και το φυλο του.
image.webp image.webp image.webp image.webp
 
Αγορασα ενα καναρινι σγουρο και βρηκα στην κοιλια του ενα σπυρακι. Το ειπα στον εκτροφεα και μου ειπε πως πρεπει να περασε καποτε μια αρρωστια και του εμεινε.

Αν μπορειτε πειτε μου και το φυλο του.
Αυτό που έπρεπε να σε απασχολεί είναι το "σπυράκι" του κι όχι αν είναι αρσενικό ή θηλυκό.
 
όπως βλέπεις αυτό με απασχολεί.. Απλα Ρώτησα και το φύλο του για να δω ποσο κοροϊδία έπεσε απο τον εκτροφεα.

Είπα "αν μπορείτε πείτε μου και το φύλο του.
 
όπως βλέπεις αυτό με απασχολεί.. Απλα Ρώτησα και το φύλο του για να δω ποσο κοροϊδία έπεσε απο τον εκτροφεα.

Είπα "αν μπορείτε πείτε μου και το φύλο του.
Φωτογραφία λοιπόν το σπυράκι του...
 
Φαίνεται κάτι να μαυρίζει πιο ψηλά αλλά όχι σαφώς σπυράκι.
 
Βρηκα και στα γεννητικα του οργανα ενα πραγμα σαν σπυρακι κιτρινο.
image.webp image.webp image.webp image.webp
 
Βρηκα και στα γεννητικα του οργανα ενα πραγμα σαν σπυρακι κιτρινο.
View attachment 32771 View attachment 32772 View attachment 32773 View attachment 32774

Εφ' όσον δεν μεγαλώσει περισσότερο και εφ' όσον δε δείχνει να μην το ενοχλεί δεν είναι κάτι που άμεσα χρειάζεται ενέργειες..
Φυσικά ούτε εφησυχασμός... Θα παρατηρείς και θα είσαι σε επιφυλακή αν υπάρχει διαφοροποίηση...
Το ίδιο φυσικά δεν θα σταθεί εμπόδιο στις αναπαραγωγικές διαθέσεις του και το κελάηδημα που θα κάνει...
 
Η κοιλιά αυτή πολύ σκούρα δεν είναι σε σχέση με το χρώμα δέρματος που βλέπουμε στα πόδια και την αμάρα; Φυσιολογικό είναι ή όχι;
 
Η κοιλιά είναι λίγο πιο μέσα και το στήθος είναι μαυρο.. Είναι φυσιολογικό; Αυτό είναι κολλητικο;
Το ίδιο φυσικά δεν θα σταθεί εμπόδιο στις αναπαραγωγικές διαθέσεις του και το κελάηδημα που θα κάνει...
Αρα μου λες πως είναι αρσενικό;
 
Το πουλάκι μου φαίνεται και εμένα για αρσενικό, αλλά το θέμα είναι ότι είναι πολύ αδύνατο, μου φαίνεται να έχει πετάξει καρινα. Γιατί δεν ρωτάς αυτόν που στο έδωσε τι ασθένεια είχε περάσει; Εγώ θα το είχα σε καραντίνα μέχρι να βρω ακριβώς τι συμβαίνει.
 
Αρσενικαρος κ πυρωμενος μάλιστα! Είμαι σιγουρη πως η Αριαδνη θα κρατήσει καραντίνα... Αλλά Αριαδνη μου το καναρινακι δε φέρεται κ πολύ υγιές... Αν μπορείς βγάλε φώτο το στερνο του...
 
Μαρία, μάλλον εννοεί να μην το πάει - γυρίσει - πίσω εκεί που της το έδωσαν
 
Ποια η διαφορά; Για να μην θεωρηθεί "βλάκας" από τον δόλιο που της το πούλησε;
Ναι ακριβώς...
Και επιπρόσθετα για να σταματήσει η εξαπάτηση των "έξυπνων" έναντι των "χαζών" αλλά εξαιρετικά φιλόζωων ανθρώπων...
 
Back
Top