Διατροφή Κανει να τρωνε τα παπαγαλακια ψωμι

βασικα θελω να παχυνουν λιγο γιατι το ενα ειναι παρα πολυ αδυνατο!
εαν ενα παιδακι ειναι αδυνατο, λες ο γιατρος να προτεινει στη μαμα του να το ταιζει fast food κ ανθυγειινα/παχυντικα φαγητα;
 
βασικα θελω να παχυνουν λιγο γιατι το ενα ειναι παρα πολυ αδυνατο!
Πως το διαπίστωσες; Κοίταξες την κοιλιά και το στήθος του μέσα από τα πούπουλα ή σου φαίνεται αδύνατο κοιτάζοντάς το από μακρυά;
 
οταν το πιανω πιανω μονο κοκαλα... Ειναι αδυναμο... Του εδωσα βιταμινες αλλα τιποτα... κατι ασχετο τωρα... Ποτε γινονται τα ποδαρακια τους απο ροζ σε μωβ;
 
οταν το πιανω πιανω μονο κοκαλα... Ειναι αδυναμο...
Αν τα έχεις και τα δύο μαζί, μοιράζονται τον ίδιο χώρο, τροφή και παραμένει *μόνο* το ένα αδύνατο, τότε ίσως να ενοχλείται απο το δεύτερο την ώρα που προσπαθεί να φάει ή είναι άρρωστο.
 
Βαλτους αυγοτροφη η αυγο η και τα δυο εναλλαξ και παρατηρησε αυτο που σου λεει ο Σταυρος!
 
τους ειχα βαλει αυγο αλλα δεν το αγγιξανε...



Αν τα έχεις και τα δύο μαζί, μοιράζονται τον ίδιο χώρο, τροφή και παραμένει *μόνο* το ένα αδύνατο, τότε ίσως να ενοχλείται απο το δεύτερο την ώρα που προσπαθεί να φάει ή είναι άρρωστο.
το παπαγαλακι που ειναι μαζι της ειναι πολυ ησυχο... ασε που δεν εχει προβλημα στο φαγητο... Τρωει συνεχια αλλα ειναι πολυ αδυνατουλι... ειναι μικρο σε ηλικια. ισως να της ξαναπαρω βιταμινη κ να της ξαναβαλω αυγο
 
ασε που δεν εχει προβλημα στο φαγητο... Τρωει συνεχια αλλα ειναι πολυ αδυνατουλι... ειναι μικρο σε ηλικια. ισως να της ξαναπαρω βιταμινη κ να της ξαναβαλω αυγο
Εάν είναι άρρωστο, τότε δε θα θεραπευθεί με βιταμίνες και αβγό. Δε λέω ότι σώνει και καλά είναι άρρωστο το πουλάκι, αλλά ότι υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο.
 
και το κανουμε οταν ενα πουαλκι εινια αρρωστο;το πηγαινουμε στον γιατρο... Οποτε να τυχον εινια αρρωστο καλυτερα να συμβουλευτεις κποιον ειδικο!
 
αυτο θελω να κανω... Ομως δεν μπορω να παω μονη μου... Περιμενω να ελαφρυνει το προγραμμα του αδερφου μου για να παμε μαζι... Καταλαβες; Εχω βρει κ πτηνιατρο
 
το πηγα το παπαγαλακι μου στο γιατρο... Εχει προβλημε με τα νευρα της... Ειναι αθεραπευτο. Γι'αυτο τρεμει συνεχια... Μου εδωσε μια αντιβιωση...
 
Για νευρολογικο πρόβλημα εδωσε αντιβίωση; Αν επιτρεπεται ποια αντιβιωση σου συνεστησε;
 
δεν ξερω αν ειναι αντιβιωση ή φαρμακο... Μεσα σε αλουμινοχαρτο την εβαλε, δεν μπορεσα να την παω σε πτηνιατρο κ την πηγα στον κτηνιατρο τησ γειτονιας...
 
Ειναι σε μορφη σκόνης; Σε ταμπλέτα; Σου εγραψε την δοσολογια; Για ποσες μερες θα το παιρνει; Δεν ρωτησες να μαθεις τι σκευασμα είναι αυτό;

Δεν σε ρωτάω για να σε μαλώσω, αλλα για να σου επιστησω την προσοχη. Αυτα είναι βασικά πραγματα που πρέπει να ρωταμε τον γιατρο ο οποίος ειναι υποχρεωμένος να απαντησει μιας και μας χρεώνει με την επίσκεψη.
 
Back
Top