Γενικά Καποιο εγγυημμένο pet shop στη Θεσσαλονικη

κάνε ενα τηλέφωνο στο pet house κάνουν παράδοση κατ` οίκον.
Εγω πάω εκεί και τα παίρνω (δεν ξερω αν πληρώνεις ή είναι δωρεάν η παράδοση κανε ενα τηλέφωνο να σου πούν) εγω σε αυτο το pet shop παω είναι πολύ καλό και καθαρό με εξυπηρετικούς ανθρώπους και υγιεί ζώα
 
Έχω μιλήσει με τη Μάγδα Γιώργο, είναι πολύ ευγενική κι εξυπηρετική κοπέλα, αλλά αποστολές δωρεάν εκτός πόλης δεν κάνουν. Εγώ δε μένω Θεσσαλονίκη, αλλά σε διπλανή πόλη. 😉
 
αα δεν το ήξερα εγω όταν πήγα τελευταία φορά (επειδή και εγω μενω εκτός Θεσσαλονίκης) μου είπε πως μπορεί να τα στείλει με κουριερ αλλά προφανώς έτσι θα έχει έξοδα αποστολής
 
Ε ναι, αυτό κάνουν όλοι. Κι επιμένω πως, άλλες επιχειρήσεις από όπου παραγγέλνω, όπως πχ βιβλιοπωλεία και καταστήματα με είδη πλεξίματος, δε μπορεί να έχουν τόσο πολύ μεγαλύτερο περιθώριο κέρδους από τα πετ σοπ, ώστε να στέλνουν δωρεάν αν η παραγγελία είναι μεγάλη. Το χειρότερο είναι πως στην πόλη μου κανένα πετ σοπ δε φέρνει συσκευασμένη τροφή κι έτσι αναγκάζομαι να πληρώνω συνέχεια μεταφορικά...☹
 
Έχω μιλήσει με τη Μάγδα Γιώργο, είναι πολύ ευγενική κι εξυπηρετική κοπέλα, αλλά αποστολές δωρεάν εκτός πόλης δεν κάνουν. Εγώ δε μένω Θεσσαλονίκη, αλλά σε διπλανή πόλη. 😉
Πολύ καλοί επαγγελματίες, καλά παιδιά με πολύ καλό συνήθως "εμπόρευμα" και πουλιά, είναι και ο Κώστας με τη Μαρία από το zoopolis petshop. Μια ερώτηση θα σου λύσει κάθε απορία.
 
Καλημέρα Γιάννη κι ευχαριστώ για την απάντηση. Θα τσεκάρω τιμές κι εκεί όταν είναι να ξαναπαραγγείλω. Αλλά από Κουφάλια δεν περνάει ποτέ ο δρόμος μου, για να πάω επί τόπου.
 
Καλημέρα, επανέρχομαι για να ενημερώσω ότι τελικά όντως πήρα τους σπόρους της Vitacraft από το quiko της Αριστοτέλους. Ευελπιστώ να είναι η τελευταία φορά. Ντελίβερι και πάλι ντελίβερι, προκειμένου να βλέπω άρρωστα lovebirds και στριμωγμένες ροζέλες και ριγκνεκ σε κλουβιά καναρινιών. Μου πιάστηκε η καρδιά. ☹ Θα το πω και θα το ξαναπώ, ποιος στην ευχή παίρνει πουλιά από εκεί μέσα; 😡
 
Back
Top