Αναπαραγωγή Καρδερινοκαναρα μικρα

xrhstos156

PB New Member
Εγγραφή
16 Ιουν 2008
Μηνύματα
6
Πόλη
Ηλεία
Γεια σας. Εχω βγαλει δυο μουλακια απο τα τρεια αυγα σειμερα ειναι 11 ημερων και τα ταιζει οι καναρα μια χαρα. Τους βαζω αυγο και τροφη που τους δινει οι μανα τους αυτα. Ποτε θα βγουν απο την φωλια; Τη αλλο να τους δωσο για καλυτερι διατροφη; Εχω πολυ καλες καρδερινες αυτα περνουν φωνες τωρα; Εχω cd με καλες φωνες καρδερινας αν μπορεσο θα σας στης δωσο γιατι για εμενα το παν ειναι να κανουμε το κεφι μας και οχι τα χρηματα. Ευχαριστο ειμαι νεο μελος και θελω καποια κατανοηση απο τους πιο παλιους
 
.

ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΩΛΙΑ;
οταν αρχισουν να βγαζουν πουπουλα και λιγο αργοτερα πιστευω οτι θα ειναι ετοιμα να βγουν εξω.


ΤΗ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ;
τι τροφη τους δινει η μανα τους; Εκτος απο αυγο τι αλλο τους χορηγεις;(τροφη)

ΑΥΤΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΦΩΝΕΣ ΤΩΡΑ;
πιστευω πως ειναι πολυ νωρις για να αρχισεις να τα εκπαιδευεις απο τωρα.
εγω σου προτεινω να τα αφησεις λιγο καιρο και μολις ξεπεταχτουν καλα καλα αρχιζεις και το μαθημα.

ΕΧΩ CD ΜΕ ΚΑΛΕΣ ΦΩΝΕΣ ΚΑΡΔΕΡΙΝΑΣ
κατα τη γνωμη μου καλυτερα ειναι να μαθουν να μιλανε απο τα μεγαλυτερα πουλακια σου.
ο τροπος εκμαθησης απο τα cd δεν ειναι και τοσο ενδεδειγμενος γιατι δεν θα εχεις και τα καλυτερα αποτελεσματα.
 
.

Το καρδερινοκάναρο όπως και η καρδερίνα μαθαίνει φωνές από πολύ νωρίς. Μακριά από καναρίνια (από τώρα) και αν έχεις κάποιες καλές καρδερίνες να φωνάζουν στο ίδιο δωμάτιο δεν θα ταν άσχημα. Για το CD θα συμφωνήσω με την Αναστασία ότι δεν ξεπερνάει σε καμία περίπτωση τον ζωντανό δάσκαλο. Εκτό κι αν θες να τους δώσεις φωνές που μόνο από CD τις βρίσκεις. Τότε βάλτο να παίζει από τώρα. Πολλοί λένε ότι από τη στιγμή που γεννιούνται πέρνουν φωνές. Στον απογαλακτισμό και τα υπόλοιπα της αναπαραγωγής ισχύουν περίπου ότι και στα καναρίνια.
 
.

Οι τροφη που ταιζει η μανατους εκτος απο το αβγο ειναι μηλο και διαφοροι σποροι οπως καναβουρι κεχρι νιζελ σποροι υγειας ηλιοσπορος (ευχαριστο για τις απαντησεισας
 
.

Συνονόματε!
Κάνε μου το χατήρι και γράφε με μικρά και όχι κεφαλαία (είναι δυσνόητα και αντιαισθητικά).
Όσο για τα πουλάκια, να σου ζήσουν και να τα χαίρεσαι!
 
.

Η εκπαίδευση με cd ξεκινάει από 35 ημερών και συνεχίζει μέχρι να είναι έτοιμα για αναπαραγωγή. Μην μπεις πάντως στον κόπο γιατί μόλις ακούσουν τις καρδερίνες σου πάει όλη η προσπάθεια.

Νίκος Νιανιόπουλος
ΑΛ 114
 
.

καλημερα παιδια και ευχαριστο για τα καλασας λογια σημερα βγηκε το ενα απο τα δυο εξω απο την φωλια ειναι πανεμορφο αλα ωπος βλεπο η καναρα δινει πιο πολυ σημασια σε αυτο που εχει μηνη μεσα στην φολια λετε αυτο που ειναι εξω να μην το ταειση; τελικα λεω να μην βαλω cd γιατι εχω 7 καρδερινες (γαρδελια) ετσι τα λεμε εμης εδω και ειναι πολυ καλα
 
.

Χρήστο να σου ζήσουν τα καρδαρινόπαιδα, με το καλό να ξεπεταχτούν και να γίνουν κι αυτά γονείς!
 
.

χρηστο μην ανησυχεις το ταιζουν και αυτο που ειναι εξω απο την φωλια.
 
Back
Top