Αναπαραγωγή Καρτέλα αναπαραγωγής καναρινιών

THODORIS1982

PB Member
Εγγραφή
22 Οκτ 2007
Μηνύματα
759
Πόλη
Λάρισα
H παρακατω καρτελα ειναι μια παραλλαγη της καρτελας παρακολουθησης γεννας απο τη σελιδα Kanarini.com
Tη μετετρεψα πανω στις δικες μου απαιτησεις.

ΕΠΕΞΗΓΗΣΗ:
Διπλα στη λεξη ζευγαρωστρα αναγραφουμε το νουμερο η το χρωμα τη ζευγαρωστρας ή οτιδηποτε θελει καποιος ωστε να ξεχωριζει τα κλουβια
Διπλα στις λεξεις αρσενικο και θυληκο αναγραφεται το δακτυλιδι του ζευγαριου
Κατω απο τη λεξη ημερα γραφεται η ημερομηνια γεννησης του καθε αυγου
Κατω απο την πιθανη εκκολαψη γραφεται η μερα που υπολογιζουμε πανω κατω οτι θα πρεπει να γεννηθει ο νεοοσος επειτα απο την επιστροφη των αυγων στη φωλια
Κατω απο το νεοσος αναγραφουμε την ημερα που γεννηθηκε ο καθε μικρος
Κατω απο το αποτελεσμα βαζουμε τικ αν καταφερε ο νεοοσος να απογαλακτηστει με Α αν το αυγο ειναι ασπορο και Χ αν ο νεοσος για οποιοδηποτε λογο απεβιωσε
Κατω απο το φιλο δε νομιζω να θελει επεξηγηση
Κατω απο το Νο βαζουμε τον αριθμο δακτυλιδιου που τοποθετησαμε στο νεοσσο
Διπλα απο την ημ. Ενωσης γραφουμε τη μερα που τραβηξαμε το χωρισμα
Διπλα απο τη γεννα χαρακτηριζουμε τον αριθμο 1η ή 2η γεννα
Διπλα στο χρωμα βαζουμε το χρωμα του δακτυλιδιου που χαρακτηριζει την οικογενεια αν προκειτε για ανοιχτου τυπου ή του ετους αν ειναι δακτυλιδια συλλογου
Κατω απο τις παρατηρησεις γραφουμε οτι προβλημα ποαρουσιαστηκε κατα τη διαρκεια του ζευγαρωματος

Η καρτελα τροποποιειτε με πολλους τροπους αναλογα με τις απαιτησεις του καθενος
 

Συνημμένα

Τελευταία επεξεργασία από moderator:
καλη η καρτελα σου αλλα πιστευω οτι ασχοληθηκες περισσοτερο συγκεντρωτικα και δεν παρακολουθειτε ο καθε νεοσσος ξεχωριστα
 
Τον πινάκα τον έκανα πιο πολύ για την παρακολούθηση του ζευγαριού και να ξέρω τι νεοσσούς έχω από το κάθε ζευγάρι.
 
Back
Top