Γενικά Κατασκευή μεγάλου κλουβιού για κοκατίλ

Επειδη κι εγω εχω κανει αρκετες κατασκευες, απο εμπειρια θα σου πω οτι ειναι καλυτερο να δωσεις 10-15 ευρω παραπανω και να φτιαξεις αυτο που θελεις παρα να πας σε λυσεις ημίμετρα.
Συνηθως μετα καταληγεις να δαπανας περισσοτερα χρηματα 😛
Δηλαδή εσύ δεν εγκρίνεις το να προσαρμόσω το σχέδιο μου πάνω σε κάτι έτοιμο;
 
Δηλαδή εσύ δεν εγκρίνεις το να προσαρμόσω το σχέδιο μου πάνω σε κάτι έτοιμο;

Αν αυτο το ετοιμο που εχεις καλυπτει απολυτα τις αναγκες σου ναι.
Αν οχι νομιζω θα παιδευτεις,θα δαπανησεις καποια χρηματα και στο τελος μπορει να μην σου αρεσει και το αποτελεσμα.
 
Αν αυτο το ετοιμο που εχεις καλυπτει απολυτα τις αναγκες σου ναι.
Αν οχι νομιζω θα παιδευτεις,θα δαπανησεις καποια χρηματα και στο τελος μπορει να μην σου αρεσει και το αποτελεσμα.
Τότε θα κάνω έρευνα για να δω αν με καλύπτει κάτι
[automerge]1560941707[/automerge]
Στα 60 βρήκα τον πάτο αυτού του κλουβιού πιστεύετε ότι είναι ακριβός; Επίσης οι διαστάσεις του κλουβιού είναι αυτές που θέλω να φτιάξω
[automerge]1560941714[/automerge]
 
Τελευταία επεξεργασία:
Τώρα στον αντιποδα για να τα λεμε ολα... Το συγκεκριμένο κλουβί της ferplast είναι από τα αγαπημένα μου... Και έτσι όπως είναι μου αρέσει πολύ.. Θα το σκεφτόμουν για να ξεμπέρδευα.. Ναι είναι η χαρά της δημιουργίας που δεν θα υπάρχει.. Αλλά αισθητικά σίγουρα είναι καλύτερο από μια ερασιτεχνική κατασκευή.
Άσε που εάν θες να δημιουργήσεις..φτιάξε του μια ωραία βάση με ότι κόλπα θελεις επάνω.. :)

Και πίστεψε με.. Εάν προσθέσεις το κόστος των υλικών της κατασκευής σου συν το κοστος του χρόνου σου(γιατί και αυτός αποτιμάται) μάλλον θα έρθεις περίπου μια η άλλη..
 
Φυσικά και θα βρεις... Εφόσον έχεις ξεκαθαρίσει το budget σου, μετά το θέμα είναι να καταλήξεις τι θελεις να κάνεις με το budget αυτό.
Με ποιο τρόπο θα το επενδύσεις σε κάτι πρακτικό, σε κάτι που θα σου αρέσει αισθητικά, θα είναι κάλο για τα πουλάκια, και στο τέλος της ημέρας θα σε κάνει χαρούμενο για την επιλογή σου!

Συμβουλή μου.. Μην βιαστείς να επιλέξεις είτε το έτοιμο είτε την κατασκευή από εσένα.. Κάτσε και σκέψου όλα όσα ειπωθήκαν και πάρε τον χρόνο σου ώστε να πάρεις μια σωστή απόφαση. Έχεις αρκετές παραμέτρους νομίζω.

Ότι άλλο θέλεις εδώ είμαστε :)
 
Back
Top