Γενικά Κατασκευη κλουβας για παπαγαλους

kostas1989

PB New Member
Εγγραφή
1 Απρ 2014
Μηνύματα
35
Παιδια θελω την βοηθεια σας, παρακαλω. Εχω παρει αποφαση να αποκτησω παπαγαλο μεσαιου μεγεθους και επειδη τα οικονομικα μου ειναι δυσκολα και ο πατερας μου πιανουν τα χερακια του σκευτηκα να με κατασκευαση μια κλουβα. Ο προβληματισμος που εχω ειναι για τον σκελετο της κλουβας εχω διαβασει για κουνελοσυρμα για σιτα γαλβανιζε για συρταρι αλουμινιου για τις ακαθαρσιες του παπαγαλου και ειναι κατανοητα ολα αυτα αλλα το θεμα μου ειναι ο σκελετος αν παρω σιδερα αλουμινιου και τα κανω ηλεκτροκοληση υπαρχει προβλημα ευχαριστω
 
Δεν ξέρω αν θα υπάρξει πρόβλημα με τα σίδερα αλουμινίου αλλά το κουνελόσυρμα τουλάχιστον στα καναρίνια μου ήταν πολύ αποτελεσματικό. 😉
 
Δεν ξέρω αν θα υπάρξει πρόβλημα με τα σίδερα αλουμινίου αλλά το κουνελόσυρμα τουλάχιστον στα καναρίνια μου ήταν πολύ αποτελεσματικό. 😉
γιαννη εγω σκευτωμαι να κανω τον σκελετο με σιδερα αλομινιου να τα ηλεκτροκολησω και να γινει ο σκελετος να τον τυλιξω με σιτα γαλβανιζε και να τη δεσω τη σιτα πανω στο σκελετο με κουνελοσυρμα η συρμα γαλβανιζε και να κανω και ενα συρταρι απο φυλλο αλουμινιου για τις ακαθαρσιες
 
Τα γαλαβανιζε συρματα δεν ενδεικνυνται για παπαγαλους που πιανουν πολυ με το ραμφος τους και σκαρφαλωνουν πολυ. Τα καλυτερα γι αυτην τη δουλεια ειναι τα αλουμινιου και τα ανοξειδωτα. 😉
 
Back
Top