Γενικά Κλοπή παπαγάλων lovebirds Θεσσαλονίκη

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Lola Mala
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Το θέμα που με προβληματίζει για τα πετσοπ είναι ότι αν πάνε να τους πουλήσουν τα lovebirds, και τα πετσοπ έχουν ειδοποιηθεί ότι ενδεχομένως να τους πουλούν κλεψιμέικα, δεν θα τα πάρουν, οπότε κι εσύ δεν θα τα βρεις. Οπότε πράγματι αν πας σαν πελάτισσα, σε συνοικιακά κυρίως, εξήγησε την κατάσταση και πες τους να τα αγοράσουν και θα τους δώσεις τα χρήματα και άφησε το τηλέφωνό σου να σε ειδοποιήσουν.
 
User23658 είπε:
Το να κάνουν μια καλή κλεψιά γύρω γύρω και να φύγουν Βουλγαρία δεν τους είναι τίποτα!
Να είχε κανένα όφελος να ρωτούσα τελωνείο;
[automerge]1581603479[/automerge]
User23658 είπε:
Το να κάνουν μια καλή κλεψιά γύρω γύρω και να φύγουν Βουλγαρία δεν τους είναι τίποτα!
Όντως..
[automerge]1581603601[/automerge]
Το θέμα που με προβληματίζει για τα πετσοπ είναι ότι αν πάνε να τους πουλήσουν τα lovebirds, και τα πετσοπ έχουν ειδοποιηθεί ότι ενδεχομένως να τους πουλούν κλεψιμέικα, δεν θα τα πάρουν, οπότε κι εσύ δεν θα τα βρεις. Οπότε πράγματι αν πας σαν πελάτισσα, σε συνοικιακά κυρίως, εξήγησε την κατάσταση και πες τους να τα αγοράσουν και θα τους δώσεις τα χρήματα και άφησε το τηλέφωνό σου να σε ειδοποιήσουν.
Προς το παρόν αυτό περίπου έχω εφαρμόσει. Παίρνω τηλέφωνο σε όλα τα πετ σοπ ανά περιοχή και σε όσα έχουν παπαγάλους πάω σαν πελάτισσα.
[automerge]1581603657[/automerge]
Να έστειλαν στο εξωτερικό τα λαβμπερντς, για 60 ευρώ; Μου φαίνεται εως απίθανο.
Κι εμένα, εκτός κι αν ήταν και άλλα πράγματα μαζί
[automerge]1581603720[/automerge]
User23658 είπε:
Εγώ θα πήγαινα σαν πελάτισσα παρά να πάρω τηλ. Εξ άλλου τα πουλάκια σου τα ξέρεις. Βέβαια εγώ αμφιβάλλω να τα έδωσαν σε πετ σοπ. Νομίζω πως τα κλοπιμαία βγαίνουν εκτός Ελλάδος
Κι εμένα αυτό με ανησυχεί
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Το θέμα που με προβληματίζει για τα πετσοπ είναι ότι αν πάνε να τους πουλήσουν τα lovebirds, και τα πετσοπ έχουν ειδοποιηθεί ότι ενδεχομένως να τους πουλούν κλεψιμέικα, δεν θα τα πάρουν, οπότε κι εσύ δεν θα τα βρεις. Οπότε πράγματι αν πας σαν πελάτισσα, σε συνοικιακά κυρίως, εξήγησε την κατάσταση και πες τους να τα αγοράσουν και θα τους δώσεις τα χρήματα και άφησε το τηλέφωνό σου να σε ειδοποιήσουν.
Πιστεύεις ότι επειδή θα τους πούνε είναι "κλεμμενα" δε θα τα πάρουν; Λίγοι είναι αυτοί που δε θα το έκαναν.. Επίσης μπορεί να πει κάποιος εεεε ξέρετε τα βαρέθηκα και τα δίνω όσο όσο. Πολλά έχουν δει τα μάτια μας κ έχουμε ακούσει από υπαλλήλους σε διάφορα κατάστημα.
 
Σιγα μην πουνε κ απο ποιον τα κλέψανε, δεν γίνονται αυτά! Και πετ να τα πάνε να τα δώσουνε πόσο να τα πάρουν 20,30 ευρώ; Εγω πιστευω για δικά τους τα πηρανε! Να ήταν πουλί που να πουλιέται 600,700 ευρώ να το συζητήσω αλλά 2 λοβ;
 
Ειναι ειδος εσωτερικης "καταναλωσης", μην σπαταλας την σκεψη σου σε τελωνεία και εξαγωγες.
Κι
User23658 είπε:
Πιστεύεις ότι επειδή θα τους πούνε είναι "κλεμμενα" δε θα τα πάρουν; Λίγοι είναι αυτοί που δε θα το έκαναν.. Επίσης μπορεί να πει κάποιος εεεε ξέρετε τα βαρέθηκα και τα δίνω όσο όσο. Πολλά έχουν δει τα μάτια μας κ έχουμε ακούσει από υπαλλήλους σε διάφορα κατάστημα.
Ειναι ειδος εσωτερικης "καταναλωσης", μην σπαταλας την σκεψη σου σε τελωνεία και εξαγωγες.
Μάλλον έχεις δίκιο, γιατί όσο να σκεφτώ δε βγάζω και άκρη..
 
Σιγα μην πουνε κ απο ποιον τα κλέψανε, δεν γίνονται αυτά! Και πετ να τα πάνε να τα δώσουνε πόσο να τα πάρουν 20,30 ευρώ; Εγω πιστευω για δικά τους τα πηρανε! Να ήταν πουλί που να πουλιέται 600,700 ευρώ να το συζητήσω αλλά 2 λοβ;
Για 2 λοβ για 1 λοβ.. Ο γείτονας μου εδώ κλέβει και ρόδα από ποδήλατο για 5 ευρώ! Να μη πω πως είναι νεκροθάφτης και τι κάνει εκεί. Εντάξει απλά κάνουμε μερικές υποθέσεις. Αν ξέραμε πραγματικά που είναι θα τα βρίσκαμε! Φιλικά 😊
 
Back
Top