Φροντίδα Κλουβί για παπαγάλο senegal

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nikfree
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κοίτα αν θέλεις, όταν βρεις κάποιο και είσαι υπό σκέψιν, ρώτα μας να το δούμε όλοι μαζί. Αλλιώς διάλεξε και το βλέπουμε μετά.
Άντε μην το πολυψειρίζεις, έρωτας είναι αυτά. Σ' αρέσει το πήρες :)
Πριν 3 μερες στο τσακ ειμουν να παρω ενα κοκατιλ το δα απλα και ηταν ολα τα λεφτα 😛
 
Εαν θέλεις ένα πουλί για πετ αποκλειστικά τότε η γνώμη μου είναι να μην πάρεις τελείως άγριο. Δεν βλέπω το λόγο να ταλαιπωρηθεί κανείς τόσο για κάτι που μπορεί να το βρει έτοιμο. Να ψάξεις για πουλάκι που έχει ταιστεί κι απο τους γονείς του και μεγάλωσε μαζί με άλλα πουλιά αφού το πήραν απο τη φωλιά του.

Σχετικά με το κλουβί θα χρειαστείς ένα κλουβί με βάση σαν αυτό που σου έδειξε η Μαρία. Το βάρος του κλουβιού για παπαγάλο σενεγάλης μαζί με τα αξεσουαρ κτλ το κάνουν ακατάλληλο να κρεμαστεί σε τοίχο.
 
Εαν θέλεις ένα πουλί για πετ αποκλειστικά τότε η γνώμη μου είναι να μην πάρεις τελείως άγριο. Δεν βλέπω το λόγο να ταλαιπωρηθεί κανείς τόσο για κάτι που μπορεί να το βρει έτοιμο. Να ψάξεις για πουλάκι που έχει ταιστεί κι απο τους γονείς του και μεγάλωσε μαζί με άλλα πουλιά αφού το πήραν απο τη φωλιά του.

Σχετικά με το κλουβί θα χρειαστείς ένα κλουβί με βάση σαν αυτό που σου έδειξε η Μαρία. Το βάρος του κλουβιού για παπαγάλο σενεγάλης μαζί με τα αξεσουαρ κτλ το κάνουν ακατάλληλο να κρεμαστεί σε τοίχο.
Ευχαριστω πολυ! Ειμαι σε αναζητηση ακομα
 
Ειμαι σε αναζητηση ακομα
Η ενημέρωση και το αδιάκοπο ψάξιμο πριν απο κάθε αγορά, διασφαλίζουν τις σωστές και οικονομικότερες επιλογές. Καλή αναζήτηση
 
Καλησπερα παιδια θα ηθελα την γνωμη σας ποιο ειναι το καταλληλο κλουβι για ενα senegal εχω ενα μικρο θεματακι με τον χωρο αλλα θελω να ειναι ανετο οποτε αν υπαρχουν επιλογες και μπορειτε να με βοηθησετε θα ηταν πλυ καλο ευχαριστω εκ των προτερων!
δεν ξερω εαν πειρες παπαγαλο, αλλα κατ'εμε πολη ωραια επιλογη ο σενεγαλης, καθως εχω ενα ζακο και ενα σενεγαλης. τρελο ντουετο. η ηληκια ναι στο σενεγαλης πεζει ρολο για την εξημερωση του. Να ειναι μικρος σε ηληκια και ας ειναι και απο γονεις μεγαλομενο. Προσωπικα προτεινω εκτροφειο για αγορα.
 
Back
Top