Φροντίδα Κλουβι για ζευγαρι καναρινιων, εινα καλο ή να πάρω αλλο ένα;

Αφού το θέλει ο Τάκης να το γράψω κι' εγώ.
To 40x30x30 είναι μια χαρά.Βέβαια αν κάποιος έχει
κάποια ράτσα με πολύ μεγαλύτερο μέγεθος απο τα κοινά
καναρίνια, πρέπει να πάει σε κάπως μεγαλύτερο κλουβί.
 
Παιζει ρολο και η κινητικοτητα του πουλιου...
Ενα ζωηρο και "νευρικο" ειναι κριμα να μην εχει χωρο εκτονωσης..
 
Παιδιά μπορεί να ανεβάσει κάποιος φωτο για να τα δούμε και όσοι δεν πολυσυχνάζουμε στο JAMBO.
 
Λοιπον σας γραφω τις ακριβεις διαστασεις που εχει το κλουβι που βρηκα στο πετ. Ηδη περιμενω απαντηση του για το εαν κυκλοφορει και σε μεγαλυτερες διαστασεις.
30 εκ. Προσοψη
28 εκ. υψος
15 εκ. Βαθος
συρταρι καθαρισμου, μπροστινες ταιστρες και οι 3 πλευρες του κλουβιου (εκτος προσοψης δηλαδη) πλαστικες και οχι συρμα. Ετσι δεν χρειαζοντια χωρισματα για να μην βλεπονται οσοι απο μας τα εχουμε σε εξωτερικες επιπεδες κατασκευες.
Η τιμη που μου ειπε ειναι 18-20 ευρω.
Εαν οι διαστασεις δεν ειναι απαγορευτικες, τονιζω απαγορευτικες και οχι ιδανικες, νομιζω ειναι πολυ καλο και βολικο.
Αναμενω σχολια σας.
 
Τακη τις ιδανικες διαστασεις μας της ειπε ο κ. Μακης εγω θα σου γραψω αυτες που χρησιμοποιω και τα πηρα 10 ευρω. Προσοψη 34εκ.υψος 28εκ. Βαθος 21εκ. Δεν εχω περασμενο το προγραμμα για να ανεβασω φωτο οταν μπορεσω θα το κανω. Ειναι με σκαφακι 2 μπροστινες ταιστρες και ενα πλαινο ανοιγμα για μινι ζευγαρωστρα για εξωτερικη φωλια. Για ενα αρσενικο που τα θελω ειναι βολευτικα.
 
Αρη απο που το εχεις αγορασει το κλουβι; Καλη τιμη και μεγαλυτερο βαθος και προσοψη απο αυτο που βρηκα εγω.
 
Εναι ενας ωραιος κυριος που τα φτιαχνει μονος του και γινονται αναρπαστα.Αργοτερα θα ανεβασω φωτο και αν σου αρεσει σου λεω περισσοτερα.
 
Τα κλουβακια που σου ελεγα!
 

Συνημμένα

  • DSC00006.webp
    DSC00006.webp
    39,4 KB · Προβολές: 102
  • DSC00005.webp
    DSC00005.webp
    41,5 KB · Προβολές: 109
  • DSC00007.webp
    DSC00007.webp
    39,2 KB · Προβολές: 101
Πολυ ομορφο Αρη. Το μονο του "ελαττωμα" ειναι οτι δεν διαθετει συρταρι καθαρισμου. Μηπως εχει κανενα και με συρταρι;
 
Back
Top