Φροντίδα Κλουβι για τον mayer

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ealaloum
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

ealaloum

PB New Member
Εγγραφή
26 Μαϊ 2008
Μηνύματα
13
Πόλη
Περιστέρι
Θέλω να πάρω ένα μεγάλο κλουβί για τον Mayer moy.
Τι να πάρω και από που ξέρει κανείς.
Ξέρει κανείς αν μπορώ να βάλω μεγάλο κλουβί στο μπαλκόνι τουλάχιστον καλοκαιρινούς μήνες;

Το κλουβί λέω να το πάρω μεγάλο μιας κα έχω χώρο και έχω και την προοπτική αμα βρω να του βάλω και έναν αρσενικό θέλω να του βάλω μέσα κομμάτι από δεντρο (κάποιο μεγάλο κλαδί) να μπορεί να βγαίνει από πάνω να καθαρίζεται εύκολα οι ταϊστρες του να είναι από την έξω μερία για να μην τις ξηλώνει να έχει συρταρι. κλπ
 
To klouvi auto pou thelis mporeis na vreis sta megala pet... H timi giro sta 80-150 euro... An theleis poli megalo klouvi kai skopevis na ksodevis perisotera xrimata na ksereis oti ta megala magazia pernoun paragelies kai exoun kataloga...

To klouvi mporeis na valis sto mpalkoni ... oxi gia oli tin mera...kai oxi stis poli zestes meres...na prosexeis na min erxontai peristeria dipla sto klouvi...Kai na min afinis papagalo mono tou gia polles ores...
 
σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου αν αποφάσιζα να το κατασκευάσω ποιες διαστάσεις θα ηταν σωστές;
 
οσο πιο μεγαλο μπορεις να αντεξεις (λογω χωρου, αισθητικης, εργονομιας) τοσο το καλυτερο. αυτος ειναι ο κανονας για τα κλουβια των παπαγαλων!
 
καλα θα κανεις για να τον καμαρωνουν και οι υπολοιποι γιατι απο οτι ειδα στις νεες φωτο που ανεβασες ειναι κουκλος! φυσικα χρειαζεται συνεχη επιτηρηση παρολο που εχει κομμενα τα φτερα πτησης
 
καλα θα κανεις για να τον καμαρωνουν και οι υπολοιποι γιατι απο οτι ειδα στις νεες φωτο που ανεβασες ειναι κουκλος! φυσικα χρειαζεται συνεχη επιτηρηση παρολο που εχει κομμενα τα φτερα πτησης

Aκριβώς Δημήτρη.
 
Back
Top