Γενικά Κοκατίλ επιτίθεται στον καθρέφτη του

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nickgr
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

nickgr

PB New Member
Εγγραφή
13 Σεπ 2008
Μηνύματα
38
Πόλη
Άλιμος
ο αρσενικός παπαγάλος μου Cockatiel (lutino cock) μισεί τον καθρέφτη του. κάνει τα πάντα για να ρίξει τον καθρέφτη κάτω στο κλουβί του για να μην το βλέπει. όταν το ρίχνει, εγώ του το δένω και αυτός δαγκώνει οτιδήποτε βάζω στον καθρέφτη για να να στέκεται. εδώ και δυο μέρες δεν του έχω δέσει τον καθρέφτη και ασχολείται περισσότερο με την κούνια του. εσείς τί λέτε να κάνω; να του ξαναβάλω τον καθρέφτη;
 
Αφου σου λεει με οποιο τροπο διαθετει οτι δεν το θελει με τιποτα εσυ γιατι επιμενεις και το δενεις πιο σφιχτα; 😕

Προφανως θελει να επιτεθει στο ξενο πουλι που νομιζει οτι βλεπει εκει.

Να το βγαλεις το καθρεφτακι, υπαρχουνε τοσα παιχνιδια για πουλια δεν υπαρχει λογος να τα κοροιδευουμε με καθρεφτες. Μπορει ενας καθρεφτης να σου φερει προβληματα υγειας που ουτε τα περιμενεις!
 
"Εχει την εντύπωση ότι ο εαυτός του που βλέπει στον καθρέφτη είναι ένα άλλο παπαγαλάκι :). Και επιτίθεται στον καθρέφτη νομίζοντας ότι επιτίθεται σε έναν άλλον παπαγάλο. Γνώμη μου, να μη του ξαναβάλεις τον καθρέφτη αφου τον ενοχλεί τόσο 😉
 
ο προηγουμενος παπαγαλος που ειχα οταν βρισκοταν κοντα σε καθρεφτη
αλαζε χαρακτηρα
δεν αφηνε κανενα να πλησιασει και νομιζες πως εκανε σεξ με το ειδωλο του
αργησα να καταλαβω πως νομιζε πως εβλεπε τον συντροφο του..
ηταν αγριο και πιασμενο παρανομα, αργοτερα το καταλαβα
 
O dikos mou dixnei endiaferon oxi mono sto kathrefti alla kai sti fotografia pouliou stin siskevasia trofis tou... prospathi na milaei me tin sakoula :) Otan tou krivo to kathrefti paei kai sfirizei mesa sta metalika mpolakia fagitu/nerou pou ... Vlepei tin antanaklasi tou kai xerete... mporei na kathete mposta sto mpol 2 ores kai na tou milaei, na tou milaei, na tou milaei...
 
Back
Top