Ασθένειες Κοκατίλ κάθεται με το κεφάλι γυρισμένο στην πλάτη και κοιμάται

Εγγραφή
28 Οκτ 2018
Μηνύματα
88
το πουλακι καθεται με το κεφαλι γυρισμενο στην πλατη του και κοιμαται ειναι φυσιολογικο η ειναι ενδειξη οτι εχει αρρωστησει;
 
το πουλακι καθεται με το κεφαλι γυρισμενο στην πλατη του και κοιμαται ειναι φυσιολογικο η ειναι ενδειξη οτι εχει αρρωστησει;

ετσι κοιμουνται! αν ειναι συνεχεια ετσι θα πρεπει να σε ανησυχησει!
 
Και το δικό μου κοιμάται κάποιες φορές έτσι το μεσημέρι όχι πάντα. Πιστευω το ίδιο θα κάνει κ το δικό σου. Το παρατήρησα κ δεν το κάνει συνέχεια. Κ εμένα με αχγωσε στην αρχή αλλά δεν το ξανακάνει τώρα.
 
επισης αυτες τις ημερες δεν ειναι τοσο ενεργιτηκο και φωνακλαδικο. Δηλαδη απο εκει που με ακουγε και σφυραγε τωρα δεν σφυραει καν

ειναι λογω της πτερροριας;
 
αυτός είναι ο τρόπος που κοιμούνται τα πουλιά υπνος.webp

αν και πολλές φορές μπορεί απλώς να χαλαρώσουν και να κλείσουν λίγο τα ματάκια τους χωρίς να κρύψουν την μυτούλα

διπλος υπνος.webp

φυσικά και παίζει ρόλο η πτερόρροια στην διάθεση των μικρών μας. Μπορεί να είναι πιο νευρικά, πιο επιθετικά κλπ.

διάβασε αυτό :
Η πτερόρροια των καναρινιών
θα βρεις αρκετές πληροφορίες που θα σε βοηθήσουν εάν το μικρό σου περνάει πτερόρροια
 
Με το πουλακι τα παμε τελεια! Απλα οταν το χαιδευω η καμια φορα το παρατηρω εχει κλειστο το ενα ματακι του. Ειναι κατι η απλα θελει να δει απο την μια πλευρα;
 
Τελευταία επεξεργασία:
ναι η οταν καθεται και εχω το κινητο μου κλεινει το μαρι και βλεπει το κινητο. Επισης πηγα να κοψω να νυχια του και οπως το εκοβα κουνιθηκε και ετρεξε λιγο αιματακι. Τι κάνω;
 
Επισης πηγα να κοψω να νυχια του και οπως το εκοβα κουνιθηκε και ετρεξε λιγο αιματακι. Τι κάνω;
Γιατί ήταν απαραίτητο να κοπούν; ήταν μεγάλα και το δυσκόλευαν στις κινήσεις του;
Όταν δεν έχουμε εμπειρία από τέτοιες διαδικασίες καλό είναι να τις αποφεύγουμε, γιατί υπάρχει κίνδυνος να προκληθεί ατύχημα...
Αν σταμάτησε η αιμορραγία, είναι όλα οκ ...ίσως όμως σου κρατήσει λίγο" μούτρα" για αυτό που του προκάλεσες...
 
Γιατί ήταν απαραίτητο να κοπούν; ήταν μεγάλα και το δυσκόλευαν στις κινήσεις του;
Όταν δεν έχουμε εμπειρία από τέτοιες διαδικασίες καλό είναι να τις αποφεύγουμε, γιατί υπάρχει κίνδυνος να προκληθεί ατύχημα...
Αν σταμάτησε η αιμορραγία, είναι όλα οκ ...ίσως όμως σου κρατήσει λίγο" μούτρα" για αυτό που του προκάλεσες...
ολα ενταξει σταματησε η αιμορραγια και ναι το ενα ηταν λιγο μεγαλο
επισης του εβαλα λιγο αιμοστατικο βαμβακι ισα ισα και εβαλα και ενα πιατακι αν θελει να κανει μπανιο
 
εγω το εβαλα εκει μπας και κανει να ξεπλυθει απο ελαχιστο αιμα στην κοιλια του αλλα αποκλειεται κατι μου λεει οτι δεν του αρεσει. Να το κανω αυριο με ψεκαστιρι;
 
Ναι κάποια στιγμή, τι επόμενες μέρες, μπορείς να το ψεκάσεις με ψεκαστήρι...
Αλλά μη προσπαθείς να κάνεις όλα όσα έχεις ακούσει τις πρώτες μέρες...όλα μπορουν να δοκιμαστουν και να εφαρμοτουν σε βάθος χρόνο. Προέχει η ηρεμία και η καλή προσαρμογή του πουλιού στο νέο περιβάλλον του.
 
Back
Top