Ασθένειες Κοκατίλ κάθεται με το κεφάλι γυρισμένο στην πλάτη και κοιμάται

Ναι κάποια στιγμή, τι επόμενες μέρες, μπορείς να το ψεκάσεις με ψεκαστήρι...
Αλλά μη προσπαθείς να κάνεις όλα όσα έχεις ακούσει τις πρώτες μέρες...όλα μπορουν να δοκιμαστουν και να εφαρμοτουν σε βάθος χρόνο. Προέχει η ηρεμία και η καλή προσαρμογή του πουλιού στο νέο περιβάλλον του.
παντως εχω δει μεγαλη προοδο. Εδω και 3 ημερες το πουλι εχει ηρεμισει παρα πολυ και πλεον το χαιδευω και στην πλατη που στην αρχη δεν με αφηνε καν να το χαιδεψω!
 
σας ευχαριστω πολυ
επισης εχει πολυ λιγο αιμα στην κοιλια πως να το βγαλω;
επισης οταν τυναζεται βγαζει μικρα πουπουλακια. Ει αι λογω της πτερροριας;
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
θα καθαριστει το πουλι! Νομιζω οτι δε το αφηνεις σε ηρεμια καθολου! Μια το ενα μια το αλλο! Προσπαθησε να ασχολεισαι με το ερθετε κοντα, να του εχεις σωστη διατροφη! Μη θες να τα κανεις ολα μαζεμενα! αν δε γνωριζεις κατι ρωτα πριν το κανεις! Μπανακι μπορεις να του κανεις πρωινη ωρα ωστε να προλαβει να στεγνωσει και φυσικα μακρυα απο ρευματα αερα!
 
θα σας πω. Η αληθεια ειναι πως επειδη ειναι πρωτη φορα που εχω πουλι (παλια ειχα σκυλο) δεν γνωριζω τις διαθεσεις του αλλα και το πως συμπεριφερεται. Δεν ασχολουμε τοσο οσο φαινεται επειδη δεν εχω τοσο πολυ χρονο.Απλα οταν ειμαι σπιτι το εχω εξω.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Οκ δεκτο απλα δινεις την εντυπωση οτι υπαρχει μια υπερδιεργεση προς το πουλι! Δε χρειαζεται ουτε αγχος ουτε τιποτα! Να κοιταξεις να ευχαριστηθεις τη παρεα του και σιγα σιγα ολα θα γινουν!
 
Οκ δεκτο απλα δινεις την εντυπωση οτι υπαρχει μια υπερδιεργεση προς το πουλι! Δε χρειαζεται ουτε αγχος ουτε τιποτα! Να κοιταξεις να ευχαριστηθεις τη παρεα του και σιγα σιγα ολα θα γινουν!
φυσικα!
 
Back
Top