Γενικά Κοκατιλίτσα δώρο!

dimitra_1980

PB Member
Εγγραφή
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
548
Πόλη
Αθήνα
Αυτή είναι η Ζουζού και μόλις πριν από λίγη ώρα ήρθε στο σπίτι. Είναι δώρο του φίλου μου!(Κατέληξα στο κοκατίλ αφού ρινκνεκ ήμερο δε βρίσκω πουθενά)Σας αρέσει;Είναι μόλις δυο μηνών και κάτι, τελείως εξημερωμένη και αγορασμένη από εκτροφέα. Είναι τέλεια! Αυτό είναι το κλουβί που τη μετέφερα. Θα της πάρω μεγάλο.Αυτή τη στιγμή τρώει.. Είναι φοβερή και κούκλα (αν και δε φαίνεται καλά στη φωτο). Τρώει από το χέρι μου, δε φοβάται καθόλου και όταν κολλάω το πρόσωπό μου στα κάγκελα μου δίνει φιλάκια! 🙂
 
Απο τη χαρά μου ξεχασα τις φωτο
 

Συνημμένα

  • Εικόνα 007.webp
    Εικόνα 007.webp
    53,2 KB · Προβολές: 107
  • Εικόνα 008.webp
    Εικόνα 008.webp
    56,5 KB · Προβολές: 103
Ειναι πανεμορφη! :D Να τη χαιρεσαι! Επειδη ειναι αρκετα μικρη σε ηλικια, τοτε αν δεν αλλαξει το χρωμα της αργοτερα προκειται οντως για θηλυκο!
 
Ανέστη, λες να μου βγει Ζουζούνος; Πάντως κάτω από την ουρά της το φτέρωμα είναι πιτσιλωτό.
 
Ανέστη, λες να μου βγει Ζουζούνος; Πάντως κάτω από την ουρά της το φτέρωμα είναι πιτσιλωτό.


Δημητρα, καποιες φορες γεννιουνται και αρσενικα τα οποια σε νεαρη ηλικια εχουν ολα τα σημαδια στο φτερωμα που εχει ενα ενηλικο θηλυκο, τα οποια χανουν μετα την πρωτη και δευτερη πτεροροια τους!

Οπως και να ΄χει ομως ειτε αρσενικο ειτε θηλυκο ειναι το ιδιο γλυκο και αξιαγαπητο! :D
 
Να χαιρεσαι το καινουριο σου φιλαρακι Δημητρα, ειναι πολυ ομορφη!:D
 
Κουκλά είναι! Αυξάνονται τα περλέ κοκατίλ στο forum.. (αν μείνει έτσι:D)
 
θα κανουμε κλαμπ! Η ροζα μου,της εφης και τωρα της δημητρας... Εχει κανενας αλλος; 🙄
 
Παιδιά είναι γλύκα! Περλέ είναι. Νομίζω οτι το παιδί από τον οποίον την πήρα μου είπε οτι είναι cinnamon pearl. Εγώ πάντως με τα mutation των κοκατίλ έχω μπερδευτεί!Άλλα είναι τα περλέ και άλλα τα pied?
 
Άγγελε η Ρόζα έχει γκρι λοφίο. Η δική μου έχει κίτρινο.Αν όντως είναι θηλυκό θα γκριζάρει;
 
η ροζα εχει απαλο γκρι λοφιο, αλλα τα μαγουλα δεν εχουν γκρι... Οπως το δικο σου...
ειναι νορις ακομα για να λεμε σιγουρα.. Οτι και να ειναι ειναι πολυ ομορφο...
τους γονεις τους ειδες. Αυτοι τη χρωμα ειχαν;
 
Όχι. Δεν τους είδα. Καλά μη νομίζεις οτι με ενδιαφέρει και τόσο το φύλο.Απλά θέλω να έχω ένα εναλλακτικό όνομα αν μου βγει αρσενικό!
 
Back
Top