Γενικά Κοκατιλίτσα δώρο!

νομιζω πως απο γκρι κιτρινιζουν αλλα απο κιτρινα δεν γκριζαρουν... Εδω θα ειμαστε και θα δουμε!
 
Ειναι παρα πολυ ομορφη! Τα φτερακια της ειναι κομμενα;
 
Όχι δεν είναι κομμένα. Είναι μωράκι ακόμα. Δε μπορεί να πετάξει
 
Ευχαριστώ! Επίσης με το κονουράκι σου! Μέχρι στιγμής όλα μια χαρά. Είναι τελείως εξοικειωμένη με την ανθρώπινη επαφή. Το μόνο "πρόβλημα" που έχω είναι οτι η μικρή μάλλον θέλει όταν μεγαλώσει να γίνει κομμώτρια! Τα μεσημέρια που είμαστε στο καναπέ και βλέπουμε τηλεόραση, κάθεται στον ώμο μου και με "χτενίζει". Όχι τίποτα άλλο, αλλά και η αδερφή μου είναι κομμώτρια και προβλέπω να υπάρξει ανταγωνισμός! Χε χε!
 
Πανέμορφο είναι το Ζουζού-λι σου, μου αρέσουν πάρα πολύ τα κοκατιλάκια, καλή συμβίωση!
 
Ευχαριστώ. Μόλις γύρισα από ένα πετ σοπ όπου πήγα να της πάρω μεγάλο κλουβί. Σε λίγο θα μου το φέρουν!
 
Ευχαριστώ! Επίσης με το κονουράκι σου! Μέχρι στιγμής όλα μια χαρά. Είναι τελείως εξοικειωμένη με την ανθρώπινη επαφή. Το μόνο "πρόβλημα" που έχω είναι οτι η μικρή μάλλον θέλει όταν μεγαλώσει να γίνει κομμώτρια! Τα μεσημέρια που είμαστε στο καναπέ και βλέπουμε τηλεόραση, κάθεται στον ώμο μου και με "χτενίζει". Όχι τίποτα άλλο, αλλά και η αδερφή μου είναι κομμώτρια και προβλέπω να υπάρξει ανταγωνισμός! Χε χε!
Και στη φύση Ιωάννα οι παπαγάλοι ''φροντίζουν'' το χτένισμα του σύντροφού τους! Το κάνουν αρκετά πουλάκια! 😉
 
Να την χαιρεσαι την μικρη σου, ειναι πανεμορφη και απ'οτι διαβαζω γινατε ηδη φιλες!
 
Ευχαριστώ! Εε ναι... Είμαστε βλέπεις οι μόνες γυναίκες μέσα στο σπίτι, ανάμεσα σε 4 άντρες!(μαζι με το φίλο μου!)
 
Back
Top