Γενικά Κοκατιλ μωρο

Παιδια θα ελεγα κανεις να μην αγοραζει πουλακια απο Pet shop μεγαλα. Φερονται ασχημα στα ζωα και τους βοηθαμε οταν τους δινουμε δουλεια. Το ενα παπαγαλακι που εχω, το αγορασα απο Αθήνα απο το μεγαλο μαγαζι(ηταν μωρο και δεν ετρωγε ακομα μονο του), οταν πηγα να το παραλαβω μου το εφεραν σε ενα κουτι απο παπουτσια μαζι με ενα αλλο. Το ταισαν μπροστα μου για να μου δειξουν και μου εδωσαν.Αισθανθηκα παρα πολυ ασχημα οταν καταλαβα την ταλαιπορια που περασε εξ αιτιας μου... Και ακομα περισσοτερο που αφησα το αλλο μονο του, αλλα δυστυχως δεν ειχα τα χρηματα για να το παρω κι εκεινο... Οι ανθρωποι με τους οποιους μιλουσα και μου το εφεραν φαινονταν οτι ενδιαφερονταν για τα ζωα! αλλα οταν εχουν τοσα πολλα να φροντισουν καθε μερα, ειναι αδυνατον να ειναι σωστη η συμπεριφορα τους απεναντι τους... Βεβαια καποιοι απλα δεν ενδιαφερονται! Και τους νοιαζειμονο το χρημα!
Ππροσπαθηστε να βρισκετε πουλια απο εκτροφεις! Μην σκεφτητε μονο τη δικη σας χαρα και λαχταρα να ποκτησετε ενα ζωο, αλλα σκεφτητε την ταλαιπορια του!
 
Back
Top