Γενικά Κοκατιλ 56ευρω, Ευκαιρια ή Οχι ;

Άλκηστη

PB Member
Εγγραφή
21 Ιουν 2009
Μηνύματα
352
Πόλη
Αθήνα
πηγε η μαμα μου σε ενα pet shop και ειδε κατι κοκατιλ σε ενα κλουβι πολλα μαζι αλλα ηταν και ενα χωρια σε αλλο κλουβι μονο του και ρωτησε η μαμα μου γιατι το εχει μονο του και της απαντησε οτι ειναι πιο ηρεμο και εξυπνο απο τα αλλα και οπου πηγενε η μαμα μου πηγαινε και αυτο και ρωτησε η μαμα μου ποσο κανει και της ειπε 56ευρω (ειναι γκρι ) να το παρω; 😕:Con/sed: επισης ειπε οτι ειναι απο εκτροφεα!
 
Καλημέρα Αλκηστη! Μήπως το πετ σόπ είναι στην οδο αθηνάς;Γιατί εκεί εχω δεί να έχουν πολλά μαζι και κάποιο χωρια... Τωρα για το πιό ημερο δε γνωριζω.. Το χαιδεψε η μητερα σου;της εδειξαν πόσο ήμερο είναι;
 
Α δε ξέρω...Ισως να είναι και αλήθεια.. Ισως να είναι και τρελλη "παπατζα"..
Κοίτα ενιωτε οι πετσοπαδες σκαρφίζονται διαφορα.. Με αποτέλεσμα να πουλανε πράγματα τα οποία δεν ισχύουν... Τωρα αν το πάρουμε οτι είναι αλήθεια αυτο... Ναι μπορεί να συμβαίνει και να τον άλλαξαν κλουβί για να μην αγριέψει μαζί με τα υπόλοιπα...Αυτά για το ήμερος...
Τώρα όσον αφορα το πίο έξυπνος... Εξυπνη κοπέλα είσαι καταλαβαίνεις...
 
ναι οντως σημερα το απογευμα θα παω και εγω μαζι με τη μαμα να το δω και αμα ειναι κατι το διαφορετικο απο τα αλλα που εχει ή απο τα αλλα της γειτονιας μου που κανουν και 10ευρω λιγοτερο θα ενειμεροθεις και εσυ και οσοι μπουν εδω!
 
Κοίτα απλά όταν περνουμε κάποιες απόφασεις η οποίες είναι εν μέρη "ζωης" πρόσπαθούμε όσο μπορουμε να κάνουμε την καλύτερη επιλογη... Πες τον πετσοπά να τον χαιδέψεις κι αν εσενα σε φοβάται πες του να το καάνει αυτός που υποτίθεται τον ξέρει...Αν σου αρέσει καλως να τον πάρεις και να τον χαίρεσαι...Αλλα αν δεν είνια ετσι όπως σας τα λέει.σκέψου και κάποιον εκτροφέα απ οπου θα τον πα΄ρεις να μεν πιο ακριβα αλλα ταισμενο στο χέρι και μικρο...
Α ξέχασα.. Ρωτα την ηλικία του και μετα δές αν έχει δαχτυλίδι..Αν δεν έχει μη πιστευεις τίποτα...
 
οκ ευχαριστωω

θα σε ενημερωσω αν ειναι μπουρδες ή ειναι η ευκαιρια που λεγαμε και θα του πω να τον χαιδεψω ή να τον χαιδεψει αυτος και αμα μου πει μπουρδες και πρασινα αλογα δε θα παρω τιποτα απο αυτον και θα δω και αν φοραει δαχτυλιδι και ποσω ετων ή μηνων ειναι!
 
πηγε η μαμα μου σε ενα pet shop και ειδε κατι κοκατιλ σε ενα κλουβι πολλα μαζι αλλα ηταν και ενα χωρια σε αλλο κλουβι μονο του και ρωτησε η μαμα μου γιατι το εχει μονο του και της απαντησε οτι ειναι πιο ηρεμο και εξυπνο απο τα αλλα και οπου πηγενε η μαμα μου πηγαινε και αυτο και ρωτησε η μαμα μου ποσο κανει και της ειπε 56ευρω (ειναι γκρι ) να το παρω; 😕:Con/sed: επισης ειπε οτι ειναι απο εκτροφεα!
Όλα απο εκτροφείς έρχονται, απο που νομιζεις οτι τα προμηθευονται τα πετ σοπ?το θεμα ειναι... Ειναι ταισμενο στο χερι ή οχι; Αν ειναι και το δινουν 56ευρω παρτο και ουτε του παπα μη το πεις, αν τωρα ειναι άγριο και ο πετ σοπας λεει μ***κιες στη μάνα σου(πολυ πιθανον) μπορεις να βρεις κοκατιλ (αγρια παντα) σε πολυ καλυτερη τιμη, αν σου αρεσει βέβαια πάρτο, η τιμη του δεν ξεφευγει κατα πολυ.
και εγω μετα απο τη γνωμη μου για την τιμη σε ρωταω-η πονηρη ξερω γω που βαζω το χειροτερο με το μυαλο μου- μήπως το πουλάκι ειναι άρρωστο και γι'αυτο το απομακρυναν για να μην κολλησουν και τα αλλα; Κατσε αρκετη ώρα μακρυά απο το κλουβι-αλλα να ειναι μεσα στο οπτικο πεδιο σου- και τσεκαρε ειναι κινητικο;τρωει; Πινει; Ελεγξε τα απορρηματα του. Και αν ολα ειναι οκ περιμενουμε φωτογραφιες να κάθετε πανω στην οθονη του pc σου χεχε
 
χιχι ναι οντως εχω βρει και αγρια 45ευρω που ειναι στη φειτονια μου και οχι στο φαληρο
 
καλη τύχη λοιπον.
Σου εύχομαι να κάνεις σωστή επιλογή.
Έχεις διαβάσει πιστευω για τα κοκατιλ πριν να αποφασίσεις να αποκτησεις ενα ετσι;
 
Τωρα τι 65ευρω τι 45...
Απλα να προσεξεις γιατι το μικρο μπορει να ειναι αρρωστο και ο κυριος να σε δουλευει. Το οτι θα πας εκει για να το δεις και αυτο να πηγαινει οπου πηγαινεις και εσυ δεν σημαινει κατι!
Να κοιταξεις αν φοραει δαχτυλιδι, ποσο χρονων ειναι;
 
οκ θα σας τα πω ολα οταν ερθω βεβαια θα παω λιγο αργ γιατι πρεπει να παω καπου με τη μαμα μου πρωτα και μετα θα παω στο pet shop ! 😉
 
Αλκηστη κανε μια ερευνα αγορας πρωτα. Μη βιαζεσαι.Απο τον ενθουσιασμο σου και κανεις λαθος. Να το ψαξεις καλα το θεμα! Περιμενουμε νεα σου.
 
ψαξε φιλε μου θα βρεις κ αλλες ευκαιριες.. μην κολλας μονο σ'αυτο. Δεν πρεπει να εχουμε εμπιστοσηνη σε κανεναν πετ σοπα... Πλεον κ το ψεμα μπηκε στο επαγγελμα τους μαζι με την κριση..😀
 
να σας πω ενα μυστικο; η μαμα μου μου εκανε εκπληξη και μου ειπε να παμε το απογευμα να διαλεξουμε ενα κοκατιλ και αμα μου κανει καποιο κλικ να το παρω και οταν το παρω θα προσπαθησω να σας δειξω φωτογραφιες ειμαι πολυ χαρουμενη και ενθουσιασμενη



σε αγαπω μεχρι τον ουρανο μαμακα μουυυ και ακομα παραπερααα
 
Back
Top