Γενικά Κουίζ: Ποιο πουλί είναι κατάλληλο (αν είναι) για μας

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Paianas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Paianas

PB Known Member
Εγγραφή
11 Νοε 2008
Μηνύματα
4.501
Πόλη
Παιανία
Το παρακάτω ερωτηματολόγιο, μας βοηθάει να επιλέξουμε ποιό πουλί είναι κατάλληλο για μας, σύμφωνα με το χρόνο ενασχόλησης, φροντίδας, οικονομικών δεδομένων μας.
*Παρότι η αυτόματη μετάφραση δεν είναι ακριβής, βγαίνει συμπέρασμα από τα συμφραζόμενα..
Αφού συμπληρωθεί το ερωτηματολόγιο, πατάμε ''φινίρισμα'' για τις απαντήσεις.
Το ποσοστό, μας δείχνει πόσο ικανοί είμαστε να διαχειριστούμε το κάθε είδος (αναφέρεται σε παπαγαλοειδή).
 
Ευχαριστούμε Νίκο, θα συμπληρώσουμε το κουίζ με την πρώτη ευκαιρία και θα πούμε αποτελέσματα :)
 
Εδώ είμαι εγώ, αυτά περίπου που έχω δηλαδή συν καναρίνια και parrotlets που δεν έχω. Όλοι βέβαια μπορούν να τσεκάρουν και όσα τους προτείνονται πάνω από 80%.
Small Parakeet 100% Lovebird 93% Parrotlet 93% Canary 93% Finch 93%
Καλό είναι, μέσα από το κουίζ σε βάζει να σκεφτείς αυτά που συνέχεια συζητάμε στο φόρουμ για τις σωστές προϋποθέσεις επιλογής του κατάλληλου πτηνού συντροφιάς.
 
http://prntscr.com/698308
να και τα δικα μου... :) καναρινια και παλι καναρινια λοιπον!
 
100% canary

81% Parrotlet 75% Small Conure 75% Lory or Lorikeet 75% Cockatiel 68% Caique 68% Large Parakeet 68% Pionus 68% Poicephalus 56% African Grey 56% Large Conure 56% Eclectus 50% Macaw 50% Amazon 50% Hawk-Headed Parrot 50% Mini-Macaw 43% Large Cαockatoo 43% Small Cockatoo

W
 
Εσύ @Paianas μας έβαλες να παίζουμε αλλά δεν βλέπω τα "χαμπέρια" σου :)
 
Back
Top