Φροντίδα Κουνελόσητα ή χοντρή σήτα γύρω από το κλουβί για προστασία;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης FIRFIR
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Αυτο ηθελα να κανω και ειδα οτι ειναι κλειστοι ως 27 Ιουλιου.. Δηλαδη αυτο το ετοιμο ειναι σαν κουτι οπου βαζεις μεσα το κλουβι; Που αλλου μπορω να το βρω αραγε;
Θα σε σώσει. Έχω φτιάξει σε όλα τα κλουβιά μου. Ακριβό βέβαια, αλλά θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Μπορείς να το παραγγείλεις σε οποιαδήποτε Pet Shop που συνεργάζεται με την κλουβοτεχνική.
 
Μήκος 69 εκ Χ πλάτος 35 εκ. Χ ύψος 45 εκ.
Ωραία. Εγώ έχω αφήσει 10-15 εκ. Περιθώριο από κάθε πλευρά. Πιστεύω είναι πάρα πολύ καλά. Από την κάτω πλευρά του κλουβιού δεν έχουμε θέμα, δε μπορεί να γίνει επίθεση, αλλά αφήνουμε λάσκα για να μπαίνει εύκολα το προστατευτικό. Θεωρώ πως το προστατευτικό που χρειάζεσαι θα πρέπει να έχει διαστάσεις 1 μέτρο μήκος, 50 εκ. Πλάτος και 70 εκ. ύψος. Εγώ το υπολογίζω γύρω στα 25 ευρώ.
 
Θα το ψαξω και θα σας πω. Σας ευχαριστω!
Ευχαρίστησή μας να σε βοηθήσουμε! Μη διστάσεις να μας εκφράσεις περαιτέρω τις απορίες ή τις δυσκολίες σου.
Να ξέρεις πως η ιδιοκατασκευή που ήδη προτάθηκε, χωρίς τα πηχάκια, μπορεί να έχει ένα minimum κόστος της τάξεως των 10 ευρώ, αν έχεις ήδη κάποια εργαλεία. Μην ξεχνας όμως και το αισθητικό αποτέλεσμα,ίσως να φτιάξεις κάτι που να μην σε ικανοποιεί οπτικά και με την μεταγενέστερη προσθήκη σίτας να γίνει ακόμη χειρότερο. Η σίτα είναι κατά πολύ ακριβότερη απο το τούλι, το οποίο και προτείνω. Να ξέρεις πως πολύ εύκολα προσαρμόζουμε το τούλι πάνω στην προστασία με ένα απλό συρραπτικό, είναι κάτι σχεδόν ανέξοδο με μεγάλη όμως σημασία και που η εφαρμογή του θυμίζει τους γρίφους μιας χειροτεχνίας του δημοτικού.
 
Καλημερα. Ρωτησα σε e-shop για το προστατευτικο και περιμενω απαντηση για την τιμη. Βεβαια τους ειπα η κατω πλευρα να λειπει γιατι υπαρχουν και τα ποδαρακια της ζευγαρωστρας. Μηπως ομως ετσι χανει απο τη σταθεροτητα του το προστατευτικο;
 
Βεβαια τους ειπα η κατω πλευρα να λειπει γιατι υπαρχουν και τα ποδαρακια της ζευγαρωστρας. Μηπως ομως ετσι χανει απο τη σταθεροτητα του το προστατευτικο;
Θα πρέπει εκτός από τις πάνω βίδες Γ που θα το κρεμάς, να βρεις έναν τρόπο να το στερεώνεις και στις κάτω μέσα γωνίες με τον τοίχο. Εύκολο είναι.
 
Καλημερα. Ρωτησα σε e-shop για το προστατευτικο και περιμενω απαντηση για την τιμη. Βεβαια τους ειπα η κατω πλευρα να λειπει γιατι υπαρχουν και τα ποδαρακια της ζευγαρωστρας. Μηπως ομως ετσι χανει απο τη σταθεροτητα του το προστατευτικο;
Γιατί να λείπει η κάτω πλευρά του προστατευτικού; Στον τοίχο δε θα το κρεμάς;
 
Γιατί να λείπει η κάτω πλευρά του προστατευτικού; Στον τοίχο δε θα το κρεμάς;
Ενδεχομένως να θέλει το προστατευτικό και για την Αθήνα όπου τοποθετεί το κλουβί σε τραπέζι, αν και πάλι δεν θα υπάρχει πρόβλημα ακόμα και αν κλείνει απο κάτω.
Δέσποινα πρέπει να γίνεις λίγο πιο σαφής γιατί αυτό με τα ποδαράκια το έχεις ξαναναφέρει και μοιάζει κάπως με αστείο Αριστοτελικού τύπου(δεν αντεχα😛).
 
Ενδεχομένως να θέλει το προστατευτικό και για την Αθήνα όπου τοποθετεί το κλουβί σε τραπέζι, αν και πάλι δεν θα υπάρχει πρόβλημα ακόμα και αν κλείνει απο κάτω.
Και πως θα σταθεί το προστατευτικό πάνω στο τραπέζι, αν λείπει η κάτω πλευρά; Πάλι θα πρέπει να το κρεμάσει.
 
Και πως θα σταθεί το προστατευτικό πάνω στο τραπέζι, αν λείπει η κάτω πλευρά;
Οτι κάθεται κάθεται απλά θα θέλει δέσιμο,όπως και με τον πάτο άλλωστε. Για το αν το προτείνω,ΟΧΙ. Ο μόνος λόγος που σκέφτομαι πως δεν θέλει τον πάτο είναι για το τραπεζάκι, πώς θα τραβάει το προστατευτικό όταν το κλουβί κάθεται επάνω. Για να μην ερμηνεύω όμως την σκέψη της Δέσποινας θα περιμένουμε να απαντήσει.

Αν θέλει ένα προστατευτικό και για τους δύο τύπους προστασίας, κρεμαστό και καθιστό, ας μας το πεί γιατί οι διαστάσεις αλλάζουν ωστε να εξυπηρετήσουν και τις δύο λειτουργίες, πχ χωνευτό όταν κρεμιέται, καπακωτό όταν απιθώνεται.
 
Back
Top