Κτηνιατρικό Διαγνωστικό Εργαστήριο Κομοτηνής

Το Κτηνιατρικό Διαγνωστικό Εργαστήριο, βρίσκεται στην οδό Π. Τσαλδάρη 70 στην Κομοτηνή. Υπεύθυνη εργαστηρίου, Χρυσούλα Δραμπίδου- Κατσαούνη..

Υπηρεσίες του διαγνωστικού εργαστηρίου Κομοτηνής​

Το Κτηνιατρικό Διαγνωστικό Εργαστήριο είναι εξοπλισμένο με τον απαραίτητο εξοπλισμό και είναι στελεχωμένο με έμπειρους κτηνιάτρους, με τεχνολόγο ιατρικών εργαστηρίων και επιστημονικούς συνεργάτες με πολυετή εμπειρία σε εργαστηριακό επίπεδο, που συμβάλλουν στην εξαγωγή αξιόπιστων και υπεύθυνων αποτελεσμάτων.

Το εργαστήριο δίνει επίσης τη δυνατότητα στους Κτηνιάτρους που ασχολούνται με παραγωγικά ζώα καθώς και στους υπεύθυνους κτηνοτροφικών μονάδων, στα πλαίσια του αυτοελέγχου των εκτροφών τους, να διαγνώσουν σοβαρά νοσήματα όπως είναι η βρουκέλλωση και η ενζωοτική λεύκωση.

Υπεύθυνοι ιατροί​

Κτηνίατρος: Γιώργος Κατσαούνης
Μικροβιολόγος: Χρύσα Δραμπίδου

Διαγνωστικές εξετάσεις​

Η γκάμα των διαγνωστικών εξετάσεων που διενεργούνται στο εργαστήριό με τη συνεργασία του κτηνιάτρου που ασχολείται με ζώα συντροφιάς, ώστε να βοηθήσει στη θεραπευτική αντιμετώπιση των περιστατικών και την επιλογή των κατάλληλων χημικοθεραπευτικών ουσιών.

Ζώα συντροφιάς​

  • Μικροβιολογικές εξετάσεις.
  • Ορολογικές εξετάσεις.
  • Παρασιτολογικές εξετάσεις.
  • Αντιβιογράμματα.

Παραγωγικά ζώα

  • Όλες οι εργαστηριακές εξετάσεις.
  • Νεκροτομική διερεύνηση σε πτηνά, μέλισσες και κουνέλια.
  • Μικροβιολογικές εξετάσεις.
  • Ορολογικές εξετάσεις (Rose Bengal, Elisa - Ανοσοδιάχυση).
  • Διάγνωση Εγκυμοσύνης.
  • Αντιβιογράμματα
  • Διάγνωση νοσημάτων Κτηνών, Κονίκλων, Μελισσών.
Στο Εργαστήριο λειτουργεί επίσης και τμήμα Νεκροτομικής Διερεύνησης.

Ωράριο λειτουργίας​

Καθημερινές από τις 8:00 -14:00.

Για τα επείγοντα περιστατικά υπάρχει διαθέσιμος κτηνίατρος, 24 ώρες το 24ωρο, αργίες και Σαββατοκύριακα.

Επικοινωνία​

Τηλ.: 2531028866
Κιν.: 6933301535
email: [email protected] | [email protected]
FB Page: Ιδιωτικό Κτηνιατρικό Διαγνωστικό Εργαστήριο

Πατήστε στην εικόνα για περισσότερες φωτογραφίες:

https://community.petbirds.gr/attachments/83136

Προτείνετε τον κτηνίατρό σας
Πτηνίατροι, Ειδικευμένοι στα Πτηνά Κτηνίατροι
 

Συνημμένα

  • Κτηνιατρικό_Κομοτηνής.webp
    Κτηνιατρικό_Κομοτηνής.webp
    51,4 KB · Προβολές: 6
  • Εργαστήριο.webp
    Εργαστήριο.webp
    15,3 KB · Προβολές: 6
  • Μικροβιολογικό.webp
    Μικροβιολογικό.webp
    20,7 KB · Προβολές: 4
  • Μικροσκόπιο-εργαστηρίου.webp
    Μικροσκόπιο-εργαστηρίου.webp
    11,3 KB · Προβολές: 4
  • Δείγματα προς εξέταση.webp
    Δείγματα προς εξέταση.webp
    18,3 KB · Προβολές: 6
Τέλιοι σε όλα. Είναι οι καλύτεροι. Ευγενικοί, άμεσοι, φιλόζωοι αλλά και φιλάνθρωποι. Δεν έχω λόγια και πραγματικά ο,τι και να πω είναι λίγο τόσο για τη βοήθεια, όσο και τη συμπεριφορά και των δύο.
 
@PanosBruno Εγώ έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη τόσο από την εξυπηρέτηση τους όσο και ως προς την αναλυτική τους διάγνωση. Δυστυχώς το πουλάκι μου ηταν πάρα πολύ άρρωστο δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι, παρόλα αυτά νομίζω πως παρατάθηκε η ζωή του αρκετούς μήνες χάρις σε αυτούς τους ανθρώπους. Πήγα το καναρίνι μου αρκετά άρρωστο οπότε η ευθύνη πάνω σε αυτό είναι καθαρά δική μου. Από πλευράς τους έκαναν ότι καλύτερο μπορούσαν και θα το ξανά πω παρατάθηκε αρκετά η ζωή του.
 
Μπορεί κάποιος να μου δώσει μερικές πληροφορίες για την διαδικασία αποστολής κουτσουλιών;
 
@KONSTANTINOS MICHAIL
Νομίζω πως, αν πραγματικά θέλεις να στείλεις κουτσουλιες για εξετάσεις τότε θα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους για να λάβεις και τις κατάλληλες οδηγίες για την συλλογή και την αποστολή τους.
 
@KONSTANTINOS MICHAIL επικοινωνήσεις μαζί τους ,στρώνεις αλουμινόχαρτο και μαζεύεις κουτσουλιές που ηταν απ το πρωί . Τα βάζεις σε φάκελο ,τα στέλνεις ,κανείς κατάθεση τα χρήματα και επικοινωνούν μαζί σου μόλις βγουν τα αποτελέσματα . Στέλνουν σε email το αντιβιογραμμα και μιλάτε επίσης και απ το τηλ . Μετά τη λήξη της θεραπείας περνάνε κάποιες μέρες και στέλνεις εκ νέου κουτσουλιές .
 
Back
Top