Γενικά Κόκκινο Μωσαϊκό

Εγγραφή
29 Αυγ 2015
Μηνύματα
1.711
Με μεγάλη μου χαρά σας παρουσιάζω το νέο φτερωτό φιλαράκι μου, είναι ένα αρσενικό κόκκινο μωσαϊκό, δώρο της φίλης μας της Αλίκης @alicedros, γνωστός σε όλους μας από την παρουσίαση της Αλίκης σε αυτό το θέμα
https://community.petbirds.gr/threads/Η-Οδύσσεια-της-πρώτης-μου-εκτροφής-κόκκινων-μωσαικών.27416/.
Θέλω να την ευχαριστήσω για το υπέροχο δώρο της και να της εγγυηθώ ότι θα τον προσέχω, όπως και τα υπόλοιπα καναρίνια μου. Με την τροφή του δε θα υπάρχει καμία διαφορά, αφού όσο εγώ, όσο και η Αλίκη χρησιμοποιούμε τη vadigran breeder plus.
Βρίσκομαι ήδη σε αναζήτηση μιας νύφης και σκοπεύω να προχωρήσω σε αναπαραγωγή την άνοιξη. Μεγάλη εντύπωση μου έχει δημιουργήσει ότι δεν τον ενόχλησε καθόλου η αλλαγή περιβάλλοντος και σήμερα από το πρωί κελαηδάει ασταμάτητα.
Ευχαριστώ πολύ Αλίκη μου που μου εμπιστεύτηκες τον κούκλο σου!
Καμαρώστε τον:
rsz_rsz_20170209_125536.webp rsz_rsz_20170209_125529.webp rsz_rsz_20170209_125527.webp rsz_rsz_20170209_125523-1.webp rsz_rsz_20170209_125151.webp
 
Να σου ζήσει Παναγιώτα!Όνομα θα του βρείς εσύ ή με το έτσι θέλω το βάφτισε η Αλίκη;
Φαντάζομαι θα σου έδωσε και έναν οδικό χάρτη 1x2 (meters) με το γενεαλογικό του δέντρο,όπως το συνηθίζει.
 
Να σας ζήσει ο λεβέντης! 😀

Μεγάλη εντύπωση μου έχει δημιουργήσει ότι δεν τον ενόχλησε καθόλου η αλλαγή περιβάλλοντος και σήμερα από το πρωί κελαηδάει ασταμάτητα.
😀 δεν καταλαβαίνουν Χριστό τα δικά μου καναρίνια! Είναι παντός καιρού! Κατάλαβε ότι πήγε σε καλά χέρια και άρχισε το τραγούδι! 😉

Με την τροφή του δε θα υπάρχει καμία διαφορά, αφού όσο εγώ, όσο και η Αλίκη χρησιμοποιούμε τη vadigran breeder plus.
Απλά τα δικά μου τα μπαμπατσοκάναρα τρώνε και πολύ 😀 σε προετοιμάζω! Είναι μοσχοαναθρεμμένος! 😛

Ευχαριστώ πολύ Αλίκη μου που μου εμπιστεύτηκες τον κούκλο σου!
Εγώ ευχαριστώ (θα παρουσιάσω και εγώ! 😉 ) που θα τον προσέχετε όπως πρέπει! Είμαι σίγουρη πως θα βρείτε μια πανέμορφη θηλυκιά και θα γεμίσετε μωσαικάκια! Στο εύχομαι Παναγιώτα μου!

Όνομα θα του βρείς εσύ ή με το έτσι θέλω το βάφτισε η Αλίκη;
😀 δεν πρόλαβα να του βρω! Κάτι σε Κάρολος ή Φίλιππος έτσι βασιλικο όνομα είχα σκεφτεί αλλά δεν κατέληξα κάπου... ότι θέλει η Παναγιώτα! 😛

Φαντάζομαι θα σου έδωσε και έναν οδικό χάρτη 1x2 (meters) με το γενεαλογικό του δέντρο,όπως το συνηθίζει.
Άντε μωρέ φύγε από δω! 😛

Και φυσικά μη ξεχνάμε τον αγαπημένο μου φίλο @Stfns που πέρσι μου "δάνεισε" τον Έλμο για την Μελίνα και τελικά αγαπηθήκαμε τόσο που θα τον κρατήσω! Αν δεν ήταν ο Στέφανος δε θα είχα κάνει τέτοιο βήμα πέρσι και δε θα είχα αυτά τα υπέροχα πλάσματα.. Στέφανε σ ευχαριστώ από καρδιάς για άλλη μία φορά! Για όλα... :)
 
Αχ αλλη μια φορα αυτο το φορουμ δειχνει την καλη του πλευρα.
Μπραβο στην Αλικη που ειναι παντα προθυμη να προσφερει ενα απο τα καναρινακια της που πραγματικα, ενω εχει αρκετα, τα αγαπαει ενα ενα ξεχωριστα και μιλαει παντα με τοσο αγαπη γι αυτα.
Παναγιωτα μου να σου ζησει ο κουκλος και να σου χαρισει ομορφους και υγιεις απογονους.
Το σιγουρο ειναι οτι πηγε στα καλυτερα χερια.
Με το καλο να βρεις και το κοριτσακι τωρα!
 
Μπραβο στην Αλικη που ειναι παντα προθυμη να προσφερει ενα απο τα καναρινακια της που πραγματικα, ενω εχει αρκετα, τα αγαπαει ενα ενα ξεχωριστα και μιλαει παντα με τοσο αγαπη γι αυτα.
Και ξέρεις ποια είναι η επόμενη! Σ ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αγαπημένη μου! :*
 
Η νύφη βρέθηκε και αγοράστηκε, είναι γραμμής θηλυκού και γεννημένη το 15. Από εχθές είμαστε σε περίοδο καραντίνας https://community.petbirds.gr/threads/Καραντίνα-στα-πτηνά.17677/ και αρχίσαμε και την περιποίηση μας με epithol, διότι έκρινα ότι χρειάζεται.
rsz_1rsz_20170219_142415.webp rsz_1rsz_20170219_142408.webp
 
Τι γλυκούλα! Να σου ζήσει! Αυτή στα χέρια σου Παναγιώτα μου θα γίνει υπέροχη!
Έχει και εμπειρία μιας και είναι μεγαλύτερη... Τυχερός ο μικρός! 😀

Εύχομαι καλή αναπαραγωγή και καλούς απογόνους!
 
Back
Top