Γενικά Κόκος η απόδραση

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Elize
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Για κοκατίλ μιλάς; Το ότι είναι πιο μικρό ίσως τα δυσκολεύει όλα.
Αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Δοκίμασες αρκετά πράγματα;
 
Ειναι πολυ σκληρη εμπειρια το να χασεις ενα κατοικιδιο ποσο μαλλον τον παπαγαλο σου που αν τον χασεις δεν γνωριζεις καν αν ζει.
Elize, οταν τον ειδες σε ειδε κι αυτος; Σου μιλησε;Γινεται να μας περιγραψεις την στιγμη αυτη;
Επισης, ποια ειναι τα στοιχεια που αποτελουν αποδειξεις νομικα ωστε εαν γινει κατι τετοιο να εισαι σιγουρη πως θα εχεις το πουλι σου πισω; Ποιες ειναι οι κινησεις που πρεπει να κανει ενας ιδιοκτητης παπαγαλου ωστε να ειναι καλλυμενος;
 
Αυτό που ξέρω εγώ είναι, αν έχεις τα χαρτιά του που γράφεται και ο αριθμος δαχτυλιδιού του. Επίσης, όταν κάνεις εξετάσεις DNA και σε αυτές αναγράφεται μετά ο αριθμός από το δαχτυλίδι του και είσαι καλυμένη.
 
Ποπο Elize δεν το πιστευω πως υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι! Να μου πεις οτι δεν σε πιστεψε;Φανταζομαι και φωτο ειχες και οτιδηποτε αλλο για να αποδειξεις οτι ο παπαγαλος ειναι δικος σου! Τι να πω... Και εμενα μου χε τυχει να βρω ενα Lovebird και οταν το επιασα ενας γειτονας μου πε οτι του φυγε και του το εδωσα!Ηξερα οτι ηταν δικο του βεβαια!
 
Ειναι πολυ σκληρη εμπειρια το να χασεις ενα κατοικιδιο ποσο μαλλον τον παπαγαλο σου που αν τον χασεις δεν γνωριζεις καν αν ζει.
Elize, οταν τον ειδες σε ειδε κι αυτος; Σου μιλησε;Γινεται να μας περιγραψεις την στιγμη αυτη;
Επισης, ποια ειναι τα στοιχεια που αποτελουν αποδειξεις νομικα ωστε εαν γινει κατι τετοιο να εισαι σιγουρη πως θα εχεις το πουλι σου πισω; Ποιες ειναι οι κινησεις που πρεπει να κανει ενας ιδιοκτητης παπαγαλου ωστε να ειναι καλλυμενος;


Ο παπαγάλος μου δεν έχει χαρτιά (είναι από τα άγρια πιασμένα, πριν 8 χρόνια δεν ήξερα ότι υπήρχαν εκτροφής και μη...☹)
Δεν είχα χάρτια που να αποδεικνύουν ότι είναι δικός μου, μόνο φωτογραφίες και χαρτιά από εξετάσεις του γιατρού, τίποτα άλλο.
Αλλά η αντίδρασή του Κόκο όταν με είδε και η ανταπόκρισή του στα χάδια μου έδειχναν πολλά και χωρίς χαρτιά...
 
Ειναι πολυ σκληρη εμπειρια το να χασεις ενα κατοικιδιο ποσο μαλλον τον παπαγαλο σου που αν τον χασεις δεν γνωριζεις καν αν ζει.
Elize, οταν τον ειδες σε ειδε κι αυτος; Σου μιλησε;Γινεται να μας περιγραψεις την στιγμη αυτη;
Επισης, ποια ειναι τα στοιχεια που αποτελουν αποδειξεις νομικα ωστε εαν γινει κατι τετοιο να εισαι σιγουρη πως θα εχεις το πουλι σου πισω; Ποιες ειναι οι κινησεις που πρεπει να κανει ενας ιδιοκτητης παπαγαλου ωστε να ειναι καλλυμενος;

Κάτι που βρήκα σήμερα https://community.petbirds.gr/threads/%CE%97-%CE%BA%CE%BB%CE%BF%CF%80%CE%AE-%CE%B5%CE%BD%CF%8C%CF%82-%CF%80%CF%84%CE%B7%CE%BD%CE%BF%CF%8D.14466/ και ευχαριστώ τον Jamie για τις πληροφορίες που μας δίνει.
 
Πολυ ενδιαφερον! Πιστευω πως αν ακολουθησουμε τις συμβουλες του ειμαστε απολυτα καλλυμενοι!
 
Back
Top