Γενικά Κότσυφας

ΓΙΩΡΓΟΣ Z

PB New Member
Εγγραφή
26 Φεβ 2008
Μηνύματα
96
Πόλη
Ιωάννινα
Παιδιά καλησπέρα θέλω να κάνω μια ερώτηση για να ξέρω.. Ένας εδω στην περιοχή μου κάνει εκτροφές με κοτσύφια και θέλω να αγοράσω έναν αρσενικ"ο... Μου τον δίνει 60 ευρώ... Ειναι πολλά η λίγα;
 
φιλε μου εαν τον θες για την επιβιωση σου πιστευω οτι μαζι με τον χοντομιτη, καρδερινες και σπινους ειναι καλα.
κανουν ενα μεσιμερινο ρε παιδι μου.
ο κοτσιφας ειναι ενα αρχοντικο πουλι που ειναι κριμα να το εχουμε στο κλουβι.
τωρα εαν εσυ το θες πολλυ μπορεις να αγορασεις κατι που η φυση το εχει ΤΣΑΜΠΑ
 
ειρωνικα το λεω αλεξ.
κατι που ελευθερα μπορεις να το απολαυσεις στην φυση γιατι να το βαλεις σε κλουβι.
το να ακους εναν κοτσιφα ελευθερο στην φυση ειναι τσαμπα.
 
Gia fantasou...gia ena lepto perase apo to mialo mou, mipos afto to POLI KALO pedi, o Dimitris, selei na lei na piasei o Giorgo ena pouli mono tou na glitonei tin pliromei.

Ala to blepo tora itane telos lathos skepsi. BABABA pos merikes fores sou pernane lathos skepsis.

Giorgio pos tha eisai sigura afto to pouli me 60 Euro einai pragmatika apo ektrofei kai oxi piasmeno;

Alexandros
 
τι εκτροφης ρε αλεξ.
οτι και να ειναι κοτσιφια ειναι
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να ειναι στο κλουβι.
δεν ειναι καναρινι δεν ειναι παπαγαλος.
ειναι κοτσιφι ειναι χοντρομιτης ειναι σπινοι.
τι τον ρωτας κιολας.
 
Kotsifi tou 2007, 5 genia stin ektrofei.

Metalaksei isabel, Champion sta metalagmena to 2007 stin Germania. O anthropops ektrefei 12 xronia KOTSIFIA.

b_958_2756.jpg



Parxoune ektrofeis.

Alexandros
 
Grigori os ksero exei mia kotsifia albino, ala den eimai sigura. Prepei na rotao.

Gia na kseroune i ali pos fenete i kotsifia albino, mia fotografia


Alexandros
 
Παιδια ειναι σιγουρα εκτροφης γιατι τωρα μεγαλωνουν τα ειδα με τα ματια μου εχει σε ενα σχετικα μεγαλο κλουβι ενα ζευγαρι και ειδα να ταιζουν τα μικρα... Αλλα εχει πολλα ζευγαρια και φαινεται οτι τα εχει μεγαλωσει ολα αυτος γιατι εχουν δαχτυλιδια... Εγω θέλω να παρω εναν αρσενικο μικρο να του φτιαξω ενα μεγαλο κλουβι και να τον εχω σαν να ειναι στη φυση...
 
Γιώργο αν μου επιτρέπεις,όσο μεγάλο και όμορφο κλουβί και να φτιάξεις δεν θα παύει να είναι κλουβί και ένα άγριο πουλί θα ειναι φυλακισμένο. Από οτι βλέπω μένεις στην επαρχία. Ακόμα και στο Κέντρο της Αθήνας, όπου υπάρχει πράσινο, θα ακούσεις ενα κοτσύφι να κελαηδεί! Πόσο μάλλον στην επαρχία! Αν βγεις μια βόλτα θα μπορείς να απολαύσεις το κελάηδημά του χωρίς να το έχεις φυλακισμένο...
 
  • Like
Αντιδράσεις: mgerom
Gewrgina κάνεις λάθος στην επαρχία είναι ποιό σπάνια γιατί τα κυνηγάνε ενώ στην πόλη είναι ποιό ασφαλοι γι αυτό υπάρχουν ποιό πολλά κοτσίφια στην αθήνα απ' ότι στο χωριό μου
 
Back
Top