Γενικά Κόψιμο νυχιών σε παπαγάλους

Μαιρη

PB Member
Εγγραφή
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.739
Πόλη
Αθήνα
Πως να κόψω τα νύχια στη ροζέλα μου; Με τι; Είναι μαύρα και φοφάμαι μήπως την τραυματίσω. Άστε που είναι άγρια και πως θα την πιάσω..☹
 
εγω Μαιρη μου θα σε συμβουλευα να την πας σε πτηνιατρο αφου οπως μας λες ειναι και αγρια...
καλυτερα και για να μην τραυματιστει κιολας!
 
Όπως έχω πει εδω στη Λαμία δεν έχουμε πτηνολόγους και οι κτηνίατροι είναι άσχετοι... Να πάρω λίμα καλύτερα... Και αν ναι χάρτινη ή σιδερένια;☹
 
Σαν γυναίκα θα ξέρεις καλύτερα πια λιμάρει πιο καλά. Προσωπικά έχω χάρτινη.
 
Βρε παιδιά πάνω που λίγο έχει ηρέμήσει και δεν φοβάται τόσο να την πιάσω ... Θα πάθει τίποτα απο το φόβο της.. Είναι καλύτερα να της τα κόψω βράδυ και μέτα να την βάλω σε ένα σκοτεινό δωματιο για να ηρεμήσει.. Δεν ξέρω... Και φοβάμια μήπως της κάνω και καμιά ζημιά.. Αν δεν της τα κόψω; Πείτε μου...☹
 
Βρε παιδιά πάνω που λίγο έχει ηρέμήσει και δεν φοβάται τόσο να την πιάσω ... Θα πάθει τίποτα απο το φόβο της.. Είναι καλύτερα να της τα κόψω βράδυ και μέτα να την βάλω σε ένα σκοτεινό δωματιο για να ηρεμήσει.. Δεν ξέρω... Και φοβάμια μήπως της κάνω και καμιά ζημιά.. Αν δεν της τα κόψω; Πείτε μου...☹

Πολυ κακη ιδεα!
Μια ωραια λιχουδια η ενα μπανιο αν την ηρεμει ειναι οτι πρεπει!

Αν δεν τα κοψεις η δεν τα λιμαρεις θα μεγαλωσουν πολυ και θα δυσκολευουν πολυ την κινηση του πουλιου σκαλωνοντας στις πατηθρες η ενω σκαρφαλωνει στα καγγελα. Επισης ειναι καλο να πατανε τα πουλια και σε επιπεδο δαπεδο καποιες φορες πραγμα το οποιο δεν θα μπορει να κανει με πολυ μακρια και γαμψα νυχια!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Πολυ κακη ιδεα!
Μια ωραια λιχουδια η ενα μπανιο αν την ηρεμει ειναι οτι πρεπει!

Αν δεν τα κοψεις η δεν τα λιμαρεις θα μεγαλωσουν πολυ και θα δυσκολευουν πολυ την κινηση του πουλιου σκαλωνοντας στις πατηθρες η ενω σκαρφαλωνει στα καγγελα. Επισης ειναι καλο να πατανε τα πουλια και σε επιπεδο δαπεδο καποιες φορες πραγμα το οποιο δεν θα μπορει να κανει με πολυ μακρια και γαμψα νυχια!
Οκ. Θα ακολουθήσω τις οδηγίες σου, απόψε κιόλας! Ας ελπίσουμε ότι όλα θα πάνε καλά...😕
 
Απόψε το βράδυ... Άσε φοβάμαι πολύ... Πάνω που ηρέμησε λίγο το πουλάκι... Φαντάσου πόσο θα τρομάξει☹
 
Back
Top