Αναπαραγωγή Λετε να δοκιμασω;

Κατάσταση
Κλειστό.

ΜΙτσος

PB Member
Εγγραφή
9 Νοε 2007
Μηνύματα
93
Πόλη
Λεμεσός
Λοιπον εχω 5 φλορους 4 αρσενικοι και 1 θυληκο. Περισυ ειχα μονο ενα ζευγαρακι και μου εκαναν 2 φορες φωλια μεσα σε μεγαλη κλουβα(4μ Χ 3μ Χ 2,5μ) 5 αυγα καθε φορα αλλα για καποιο λογο τα αυγα εξαφανιζονταν και ατσι την επομενη φορα που εκανε αυγουλακια πηρα ενα αυγουλακι και το εβαλα μιας καναρας μου που για καποιο λογο που δεν καταφερα να μαθω δεν μπορουσε να κανει δικα της μωρα μονο αυγα εκανε... Το φλωρακι βγηκε κανονικα και μεγαλωσε με την θετη του μητερα και πατερα, δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο πολυ μετανοιοσα που δεν πηρα ολα τα αυγα... Μια μερα ηρθε η μικρη μου ξαδερφουλα στο σπιτι μου και μολις το ειδε το "ερωτευτηκε"... Τι να κανω και εγω... Εχοντας της μεγαλη
αδυναμια της το χαρισα... 😀... Πιστευω πως θα ειναι ευτυχισμενο...🙄... Τελος παντον ξεφυγα λιγο..:D... Η ερωτηση μου ειναι:μπορω να βαλω το συγκεκριμενο περσινο μου ζευγαρακι μεσα σε μικρο κλουβακι φετος για να ειναι και πιο υσηχα;η μηπος επειδη θα ειναι μικρο το κλουβακι δεν θα κανουν τιποτα;
η μηπος ειναι καλυτερα να βαλω τον αρσενικο φλορο για φλοροκαναρα; να προσθεσω οτι ο αρσενικος φλορος ειναι 3 χρονων και ο θηληκος 3 χρονων... (πιασμενα απο την φυση)η μαλον να τα αφησω εκει που ειναι και οτι γινει; 😕 ΥΠ:Μεσα στην κλουβα εχω περιπου 30 πουλια (2 φορες περισσοτερα απο περισυ)
 
Είναι δίκοπο μαχαίρι φίλε μου να τα βγάλεις απο εκεί που έχουν μάθει να ζούνε! Στην κλούβα σου τι άλλα πουλιά έχεις;
 
Εχω καρδερινες σκαθρια φανετα καναρινια... Δισταζω να τα αφησω στην κλουβα λογο του περσινου συμβαντος, αλλα και απο την αλλη οπως λες ειναι δίκοπο μαχαίρι να τα βγάλω απο εκεί που έχουν μάθει να ζούνε...
 
Όταν λές εξαφανιζόντουσαν τα αυγά τι εννοείς;δεν έβρισκες τίποτα τσόφλια κάτω στην φωλιά;
 
να προσθεσω οτι ο αρσενικος φλορος ειναι 3 χρονων και ο θηληκος 3 χρονων... (πιασμενα απο την φυση)

ΥΠ:Μεσα στην κλουβα εχω περιπου 30 πουλια (2 φορες περισσοτερα απο περισυ)
Σχετικά με το Φόρουμ των Ιθαγενών Πουλιών
Θα ήθελα να σας ενημερώσω λοιπόν, ότι στο εξής κάθε Θέμα ή κάθε Μήνυμα που θα δημοσιεύεται στο φόρουμ των Ιθαγενών Πουλιών και θα εκτρέπει την πορεία του από το στόχο, θα διαγράφεται χωρίς καμία προειδοποίηση. Με απλά λόγια, μηνύματα που θα περιέχουν τις λέξεις "έπιασα πρόσφατα", "αγόρασα μια πιασμένη/νο", "πώς να πιάσω", "πώς να ημερέψει" και γενικά μηνύματα που θα έχουν ως αποτέλεσμα να αφαιρέσουν παρά να προσθέσουν στη φύση, θα προκαλούν την άμεση διαγραφή τους.
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top