Ασθένειες Μάτια κλειστά

Καλημέρα παιδιά, δεν έχω καλά νέα. Ενώ τις 2 τελευταίες ημέρες έδειχνε καλύτερα, άνοιξε και το δέυτερο μάτι και έτρωγε,έπινε νερό, ανέβαινε και καθόταν ψηλά αλλά και γενικώς ήταν ζωηρή, σήμερα το πρωί την βρήκα στον πάτο,τελικά δεν τα κατάφερε.
 
Νιώθω ότι φταίω λίγο γιατί τον τελευταίο καιρό, λόγω ότι απέκτησα παιδί,έδινα λιγότερη προσοχή απ`ότι έδινα στα πουλάκια μου.Ίσως, αν είχε συμβεί παλιότερα να την είχα προλάβει. Τώρα θα μου πείτε τα λόγια είναι περιτά. Το κλούβι που την είχα, πιθανόν να χρειάζεται απολύμανση;Και τώρα αρχίζω και ανυσηχώ και για τον αρσενικό μου, που ειχα κοντά της, αν και τον παρακολουθω περισσότερο από την στιγμή που κατάλαβα ότι κάτι είχε η μικρή μου που έχασα. Ελπίζω να μην έχω άλλα.
 
λόγω ότι απέκτησα παιδί,
Να σας ζήσει το μωράκι σας, καλότυχο γερό και δυνατό!
Το κλούβι που την είχα, πιθανόν να χρειάζεται απολύμανση;
Θα το πλύνεις καλά με διάλυμα χλωρίνης και νερού, καλό ξέβγαλμα, ένα χέρι νερόξυδο και έξω για αρκετές μέρες.
Τα μικρά σκεύη, ταΐστρες, ποτίστρες, πατήθρες, βούτηξέ τα σε βραστό νερό.
 
αν και τον παρακολουθω περισσότερο από την στιγμή που κατάλαβα ότι κάτι είχε η μικρή μου που έχασα.
Πολύ καλά κάνεις! Αυτό αρκεί... αν δεις κάτι περίεργο πρέπει να κινητοποιηθείς γρήγορα!

Λυπάμαι για την απώλεια σου... ☹ Αλλά να σου ζήσει το μωράκι σου! Έτσι είναι η ζωή...
 
Back
Top