Γενικά Μίλα Μάρκο (βίντεο-εντολή εκπαίδευσης)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tilathan
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

tilathan

PB New Member
Εγγραφή
9 Νοε 2008
Μηνύματα
81
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Μίλα Μάρκο!

Ακριβώς μια βδομάδα απο τον ερχομό του Μάρκου.. Το πρώτο του κόλπο είναι γεγονός.. Μαθαίνει πολύ εύκολα..
:D

Απολαύστε τον!

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
.
 
Mπράβο στο Μάρκο, και στον εκπαιδευτή του! Κουκλάκι είναι και πολύ γλυκό, σας ευχαριστούμε! Να δούμε κι'άλλα.
 
Εμένα μου φαίνεται ότι ο Μάρκος, είναι.. Μαρκισσία! Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι θηλικό;
 
Εμένα μου φαίνεται ότι ο Μάρκος, είναι.. Μαρκισσία! Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι θηλικό;

Ναι, και μένα για θηλυκό μου φαίνεται απο αυτά που διάβασα..
Αλλά το καλοκαίρι γεννήθηκε και απο ότι διάβασα δεν μπορούμε να ξέρουμε.. Ότι τώρα μοιάζει με θηλυκό το ξέρω... μπορούμε να πιθανολογήσουμε ότι είναι θηλυκό επειδή μοιάζει απο τώρα θηλυκό;


Σας ευχαριστούμε όλους! 😛
 
Αν είναι μικρό σε ηλικία δεν ξέρω σίγουρα, αλλά νομίζω ότι αυτός ο χρωμματισμός δεν αλλάζει..
 
και εμανα θηλυκο μου κανει... Αν ηταν αρσενικο θα επρεπε νομιζω να εχει αρχισει να βγαζει κιτρινα πουπουλακια γυρο απο το ραμφος...
 
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΝΕΑ!

Σήμερα το απόγευμα που γύρισα ο Μαρκούλης ή η Μαρκησία (ότι και να είναι, το αγαπώ πολύ).. μου επεφύλαξε μια έκπληξη..

Κάθησε να τον ταίσω ηλιόσπορους ως συνήθως αλλα επιπλέον με άφησε να του χαιδέψω το λοφίο.. και φαινόταν να το απολαμβάνει...

Και λίγο μετά...

τον δελέασα να έρθει στο χέρι μου.. και όχι μόνο ήρθε.. Ανέβηκε.. Βολεύτηκε.. έφαγε ότι του έβαζα πάνω του, τεντώθηκε, χαλάρωσε, έπαιξε με το παιχνίδι του ενώ ήταν πάνω στο χέρι μου και όλα αυτά ένω εγώ το κουνούσα σχεδόν συνεχώς... Δεν έδινε δεκάρα.. Την έβρισκε μάλλον να τον κουνάω.. Το χέρι μου πρέπει να έμεινε μέσα στο κλουβί με τον Μάρκο πάνω κανα 45λεπτο..

Χάρηκα πάρα πολυ..:D
 
Το παιχνίδι τόσο καιρό, πολύ λίγο το πείραζε.. μόλις κάθησε στο χέρι μου και τον σήκωσα πιο ψηλά απο ότι συνήθως μάλλον το είδε αφ υψηλού και ξεφοβήθηκε... 😀
 

Συνημμένα

  • mark.webp
    mark.webp
    24,1 KB · Προβολές: 66
Σήμερα πραγματοποιήσαμε με το Μάρκο την πρώτη βόλτα εκτός κλουβιού.. Ανέβηκε στο χέρι μου αφού τον δελέασα με ηλιόσπορο.. Εβγαλα το χέρι μου απο το κλουβί και αυτή τη φορά δεν φοβήθηκε να μ ακολουθήσει (το είχα δοκιμάσει και χθες). Στην αρχή κοιτούσε γύρω του και μένα παράξενα... Μετά μου τραγούδησε, του δωσα σποράκια, κανα τεταρτάκι ήταν έξω και μετά πλησίασα ξανά στο κλουβί με το χέρι μου κοντά στην πόρτα... Του είπα "μέσα" και κατέβηκε πάνω στο σύρμα της πόρτας.. κοίταξε το κλουβί του απο πάνω ως κάτω και επέστρεψε κύριος! Πιστεύω ότι ήταν ΙΔΑΝΙΚΗ πρώτη έξοδος και ότι θα έχουμε πρόοδο μέρα με τη μέρα.. Βασικά, αυτό το βλέπω συνεχώς απο τη μέρα που ήρθε! Κάθε μέρα κάνει και κάτι διαφορετικό, ένα συν στην εξημέρωση-εκπαίδευση του!
 
Back
Top