Γενικά Μίλα Μάρκο (βίντεο-εντολή εκπαίδευσης)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tilathan
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μπράβο Τηλέμαχε! Μου φαίνεται πέτυχες το ιδανικό πουλάκι! Να σου ζήσει! Από πετ σοπ τον πήρες;
 
Όχι, ειναι απο εκτροφέα.. Μου φαίνεται ότι είναι σε μικρότερη ηλικία απο αυτά που έχω δει σε pet shop..
 
Απο οτι φαινεται του αρέσει και το σερφαρισμα στο ιντερνετ.. Καθεται στο ώμο μου και χαζευει την οθόνη... μαλλον του αρεσει το petbirds! Χεχεχε
 
Στη σημερινή του έξοδο ο Μάρκος είπε να δοκιμάσει τα φτερά του.. Έκανε τρελές πτήσεις μες το σπίτι.. ψηλά στο ύψος του ταβανιού με εξαιρετική ακρίβεια.. Δεν χτύπησε πουθενά ούτε καν ακούμπησε μάλλον.. όταν προσγειώθηκε σε άλλο δωμάτιο όμως τρόμαξε γιατί πήγαινε πρώτη φορά αλλά ευτυχώς ήρθε στο χέρι μου και τον γύρισα στο σαλόνι που ξέρει το μέρος..

Τώρα έχει κουρνιάσει στον ώμο μου (τρίζει και το ράμφος του! Καλό αυτό) και ησυχάζει απο την περιπετειούλα του..



υγ.

Είναι πανέμορφος όταν πετάει!Έπαθα πλάκα..
 
Ολα τα πουλια ειναι απιστευτα οταν πετανε... Ειδικα τα κοκατιλ ομως ειναι πανεμορφα... Μπραβο για το πουλακι σου που προχωραει τοσο γρηγορα η σχεση σας... Παρεπιπτοντως εχει υπεροχο λοφιο...
 
πάντως με προβλημάτισε αρκετά με τα φτερά του.. Βασικά δεν ξέρω.. Δεν θέλω να τα κόψω.. Το "του έκοψα τα φτερα" δεν ξέρω μου ακούγεται κάπως.. και δεν νομίζω ότι θα αισθάνεται καλά μετά... αλλά πάλι για την ασφάλεια του.. και για να μη φύγει και για μέσα στο σπίτι.. αν και ειναι καλός πιλότος..χεχε
 
Αν ο χώρος που τον έχεις είναι ασφαλής... Κλειστά παράθυρα και κουρτίνες κτλ τότε δεν είναι απαραίτητο να τα κόψεις. Αφού δεν έχει και πρόβλημα και έχει γνωρίσει αρκετά τον χώρο και ελέγχει το πέταγμά του είναι μια χαρά!

Ρίξε μια ματιά και σε μια συζήτηση: https://community.petbirds.gr/threads/Κόψιμο-φτερών-πτήσης-παπαγάλων-Υπέρ-ή-Κατά.7877/
 
Αν ο χώρος που τον έχεις είναι ασφαλής... Κλειστά παράθυρα και κουρτίνες κτλ τότε δεν είναι απαραίτητο να τα κόψεις. Αφού δεν έχει και πρόβλημα και έχει γνωρίσει αρκετά τον χώρο και ελέγχει το πέταγμά του είναι μια χαρά!

Ρίξε μια ματιά και σε μια συζήτηση: https://community.petbirds.gr/threads/Κόψιμο-φτερών-πτήσης-παπαγάλων-Υπέρ-ή-Κατά.7877/

Οι απόψεις διίστανται... μαλιστα... Προς το παρών τουλάχιστον δεν τα κόβω..
 
Εγώ αν ήμουν στην θέση σου δεν θα τα έκοβα, αφού δεν αντιμετωπίζεις κανένα πρόβλημα!
 
Εγώ στα δικά μου ρα έχω κομμένα, αλλά αν κινείται σωστά μέσα στο σπίτι, και δεν σε νιάζει να τον παίρνεις μαζί σου εκτός σπιτιού, είσαι ok χωρίς κόψιμο! Τα δικά μου όλο σκουντουφλάνε με φτερά..
 
πω πω, απολαυση ειναι φιλε μου πραγματικα, ειναι πολυ τσαχπινης, φαινεται αυτος...
να τον χαιρεσαι.
 
Πολυ ομορφο το πουλακι και σιγουρα τα πηγαινετε περιφημα!

Συγχαρητηρια!
 
Back
Top