Αναπαραγωγή Μαυρο σημαδι απο πουπουλα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nikos Z
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Nikos Z

PB New Member
Εγγραφή
3 Μαρ 2015
Μηνύματα
46
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Εχω μια απορια να σας εκφρασω. Το καναρινακι εγινε 17 ημερων σημερα ειναι ασπρο με λιγο κιτρινο και παρατηρησα πως πανω απο το ματι του εχει μαυρο σημαδι, λιγο μεγαλουτσικο. Ειναι πουπουλο η υπαρχει καποιο προβλημα;
 
Εσύ βλέπεις το μάτι του. Εμείς μπορούμε να εκφέρουμε άποψη, μόνο αν έχουμε "εικόνα" του.
 
δεν μπορω να ανεβασω φοτογραφια... Δεν μπορειτε να μου δωσετε καποια ενδεικτικη απαντηση;
 
Εχω μια απορια να σας εκφρασω. Το καναρινακι εγινε 17 ημερων σημερα ειναι ασπρο με λιγο κιτρινο και παρατηρησα πως πανω απο το ματι του εχει μαυρο σημαδι, λιγο μεγαλουτσικο. Ειναι πουπουλο η υπαρχει καποιο προβλημα;
Αν κατάλαβα καλά... Περιγράφεις ένα μαύρο σημάδι πάνω από το μάτι του και δεν ξέρεις αν είναι πούπουλο ή κάτι άλλο... σωστά;
Εσύ που το έχεις μπροστά σου... μπορείς να μας πεις με τι περίπου από τα δύο μοιάζει;
Πριν μια βδομάδα ήταν... αν όχι πότε φανερώθηκε;
 
στο ενα του ματι ειναι απο πανο και αλλο απο κατο, σημερα το ειδα, πριν δεν ηταν.
 
δεν φαινεται σαν ξενος οργανισμος...
Πρέπει να μας βοηθήσεις να καταλάβουμε, μήπως μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε.
Τα ολιγόλεξα μηνύματα όμως δε βοηθούν...
Αν δεν μπορείς να βάλεις κάποια φωτογραφία πολύ φοβάμαι πως πρέπει να κάνεις μια πολύ αναλυτική περιγραφή... και να παρακαλάς η φαντασία μας να μας βοηθήσει να καταλάβουμε...
 
φαινεται να ειναι η συνεχεια των πουπουλων που εχει βγαλει, στο ενα του ματι ειναι απο κατο αυτο το σημαδι το οποιο δεν εχει σχημα και ειναι μαυρο και στο αλλο ματι ειναι απο πανω με περιπου τα ιδια χαρακτηριστικα. Ελπιζω να μπορεσετε να με βοιθησετε οσο μπορειτε βεβεα...
 
Ανέβασε φώτο Νίκο.. Διάβασε αυτά: petbirds.gr/community/threads/Πως-να-επισυνάψω-ένα-αρχείο-στο-μήνυμά-μου.9996/, και ξαναπροσπάθησε.. Δεν είναι τίποτα δύσκολο. Εγώ προσωπικά από την περιγραφή σου δεν καταλαβαίνω με τι μοιάζει..
 
παιδια εχω αλλη μια ερωτηση... Ξερω ρωταω πολλα, αλλα ειμαι προταρης! Νεοσσος 20 ημερων ο οποιος κατα διαστηματα κοιμαται κατα την διαρκεια της ημερας με το κεφαλι γυρισμενο και μερικες φορες δεν εχει και πολλη ορεξη για κινηση, υπαρχει καποιο προβλημα σε αυτο;
 
Νικο... Ειμαστε εδω για να ρωταμε να μαθαινουμε και να βοηθαμε ο ενας τον αλλο!

Δεν εχεις να φοβασαι τιποτα... Αποκοιμιουνται οπου βρουν, κουραζονται με το παραμικρο... Σαν κανονικα μωρα δηλαδη! Θα ειναι ετσι για καποιο καιρο ακομα, ειναι μικρακια μωρε!
 
παιδια εχω αλλη μια ερωτηση... Ξερω ρωταω πολλα, αλλα ειμαι προταρης! Νεοσσος 20 ημερων ο οποιος κατα διαστηματα κοιμαται κατα την διαρκεια της ημερας με το κεφαλι γυρισμενο και μερικες φορες δεν εχει και πολλη ορεξη για κινηση, υπαρχει καποιο προβλημα σε αυτο;
Μέχρι 3 μηνών περίπου έτσι είναι! Όχι όλα βέβαια! Και μετά αρχίζουν σιγά σιγά να το κόβουν το συνήθειο! Αν όταν είναι ξύπνια είναι ζωηρά, δεν έχεις να ανησυχείς για τίποτα! 😉
 
δεν ειναι παντα ζωηρο, ωρες ωρες φαινεται σαν να βαριεται και περναει τον περισσοτερο χρονο της ημερας στο πατωμα.
 
δεν ειναι παντα ζωηρο, ωρες ωρες φαινεται σαν να βαριεται και περναει τον περισσοτερο χρονο της ημερας στο πατωμα.
Το ταίζουν οι γονείς του; Ακόμα και όταν είναι ξύπνιο δεν είναι ζωηρό?
 
οι γονεις του το ταιζουν, αλλα σημερα ο αρσενικος μαλον το τραυματισε στο φτερο αρκετα μαλιστα... Να αναλαβω εγω το ταισμα; να το χωρισω απο τους γονεις του;
 
η μανα του εχει καιρο να το ταισει... αλλα ευτυχως το ταιζει ακομα ο αρσενικος μεσα απο το χωρισμα
 
Back
Top