Γενικά Μαύρο "καναρίνι"

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mgerom
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Παρακαλώ όχι "ζουμιά, μαστιγώματα δελφινιών και σαλιώματα γομολάστιχας" όταν πρόκειται για διακίνηση και αγοραπωλησίες πουλιών των οποίων η προέλευση και το εμπόριο δεν είναι σύννομα.

Όχι τουλάχιστον μέσω του PetBirds.
 
Παιδιά δεν θέλω στεναχώριες

Είναι γεγονός ότι πέρυσι στην Θεσσαλονίκη πουλήθηκαν αρκετά ζευγάρια από αυτά όμως το αποτέλεσμα είναι ότι μετά από ένα χρόνο δεν έχει ζήσει σχεδόν κανένα από ότι έμαθα.Αυτό αποδεικνύει ότι είναι δύσκολο πουλί στην διατροφή και στην διατήρηση του.

Υπομονή κάτι θα γίνει και για εμάς τους άμοιρους πλέων έντιμους χωμπίστες.

Αντικειμενικά όμως είναι πολύ όμορφο το άτιμο.

Stratis xx
 
Αληθεια δεν εζησε ουτε ενα; Αντε να μην πιασουμε αλλα ουτε και να κλεψουμε;ειχα μια κρυφη ελπιδα. Παει κι αυτη!😱
 
ξερω καποιον που μπορει να μας δωσει τετοια πουλια και να μας δινει οσα του ζηταμε αυτος θα πιανει και θα ξαναπιανει μεχρι να τα πιασει ολα, εμεις θα εχουμε την χαρα να τα βλεπουμε να χτυπιουνται και να ματωνουν στα κλουβια μας,θα κανουμε το χομπι μας και οταν ακουμε, διαβαζουμε κατι για αγριοπουλια που πουλανε καποιοι στο σχιστο θα βγαινουμε απ'τα ρουχα μας και θα τους κατακρινουμε μπραβο μας.
 
Αληθεια Αλέξανδρε;Να μας τον γνωρισεις!
κοιταξε, νομιζω οσοι εχουμε μεινει σε αυτη την ιστοσελιδα, συμφωνουμε με τη γενική της ιδέα και τους όρους της.Απλά μάλλον έχουμε διαφορετική αποψη χιουμορ, γιατι περι χιουμορ πρόκειται...Αστειευόμαστε με τα παιδιά και δεν υπάρχει λόγος να τα "παίρνεις" για ένα θέμα που έληξε το νοέμβριο
 
Συμπέρασμα... ότι το πουλί άρεσε σ'όλους μας πολύ! Εφόσον δεν του αρέσει το κλίμα μας ας είναι καλά εκεί που είναι.
Σ'ευχαριστούμε Μάκη για τη φωτό και τις φωνές
 
Εκτός από το κλίμα μας φαίνεται ότι δεν του αρέσει και το κλουβί μας...
 
πήγα μία βόλτα Αδριανούπολη(Τουρκία) και μου είπαν ότι δεν έχουν τέτοια πουλιά. μόνο ένας μου είπε ότι υπάρχουν σε αφθονία στην Σμύρνη, αλλά πέφτει λίγο μακριά.
 
Stratisxx είπε:
Είναι γεγονός ότι πέρυσι στην Θεσσαλονίκη πουλήθηκαν αρκετά ζευγάρια από αυτά όμως το αποτέλεσμα είναι ότι μετά από ένα χρόνο δεν έχει ζήσει σχεδόν κανένα από ότι έμαθα.Αυτό αποδεικνύει ότι είναι δύσκολο πουλί στην διατροφή και στην διατήρηση του...

οχι δεν σημαινει οτι το πουλι ειναι δυσκολο
αλλα οτι αυτοι που πηραν τα πουλια ηταν ασχετοι!

οποιοσ αγαπα τα πουλια βρισκει τροπο να κρατησει και σπουργιτι σε κλουβι!
 
Μαυρο Καναρίνι



Δεν έχω ιδία άποψη αλλά τόσα πολλά άτομα και να προέκυψαν όλοι άσχετοι μου φαίνεται λίγο δύσκολο ίσως να φταίει και το κλίμα.

Μόλις πάρω τα δικά μου θα έχω άποψη της δυσκολίας στην διατήρηση του
Τα σπουργίτια πάντως ζουν πανεύκολα μικρός είχα καμιά ντουζίνα και τα ταιζα ντομάτες και σιτάρι.
 
Back
Top