Αναπαραγωγή Μαύρο σημάδι στην κοιλιά κανάρας που κλωσάει

Αν βοηθάει όπως μου είπαν η κοιλιά του είναι μαλακή και δεν έχει πετρώσει. Επίσης τρώει όταν βγαίνει απο τη φωλιά του. Στο πετ σοπ ο τύπος χθες που το πήγα μου είπε συκώτι, ο γιατρός άλλα.
 
Λάμπρο πάρε νέα συσκευασία βιταμινών.. Μην δώσεις τις πολυβιταμίνες που έχεις από πέρσι γιατί θα έχουν λήξει και δε θα προσφέρουν τίποτα στο πουλάκι...

Όσο για την αναπαραγωγή, βάλε τα αυγά της σε κάποια παραμαμά αν έχεις και άστη συγκεκριμένη κανάρα τελείως εκτός... Η κατάσταση της είναι κρίσιμη και ίσως αν χρειαστεί να μεγαλώσει και μικρά να εξαντληθεί και να μείνουν ορφανά.. Είναι κρίμα.. Σκέψου πιο μακροπρόθεσμα!
 
Λάμπρο πάρε νέα συσκευασία βιταμινών.. Μην δώσεις τις πολυβιταμίνες που έχεις από πέρσι γιατί θα έχουν λήξει και δε θα προσφέρουν τίποτα στο πουλάκι...

Όσο για την αναπαραγωγή, βάλε τα αυγά της σε κάποια παραμαμά αν έχεις και άστη συγκεκριμένη κανάρα τελείως εκτός... Η κατάσταση της είναι κρίσιμη και ίσως αν χρειαστεί να μεγαλώσει και μικρά να εξαντληθεί και να μείνουν ορφανά.. Είναι κρίμα.. Σκέψου πιο μακροπρόθεσμα!

Η κοιλίδα έχει μειωθεί σε πολύ μεγάλο βαθμό και κλωσάει κανονικά τα αυγά της. Τη βλέπω να τρώει και οι βιταμίνες δεν έχουν λήξει σίγουρα.
 
Η κοιλίδα έχει μειωθεί σε πολύ μεγάλο βαθμό και κλωσάει κανονικά τα αυγά της. Τη βλέπω να τρώει
Εσύ ξέρεις.. αν θεωρείς πως το πουλάκι μπορεί να αντεπεξέλθει.. εγώ δε θα την άφηνα να συνεχίσει σε τέτοια κατάσταση..

και οι βιταμίνες δεν έχουν λήξει σίγουρα.
Τι είδους βιταμίνες της δίνεις;
 
Σήμερα αγορασα και τους δίνω multi c mulgat της veyFo

Σήμερα είναι η δέκατη ημέρα που κλωσαει τα τρία της αυγά που είναι ενσπορα. Ο γιατρός που τη πήγα είπε να συνεχίσει κανονικά, οπότε τι άλλο να πω. Σίγουρα όμως όταν τελειώσει με τη γέννα αυτή δεν θα ξαναμπεί φέτος. Τέλος όπως βλέπω είναι δραστήρια, τρώει και πίνει κανονικά.
 
Τέλος όπως βλέπω είναι δραστήρια, τρώει και πίνει κανονικά.
Είναι ευχάριστο αυτό.

Πραγματικά από την πρώτη στιγμή μου έδωσε την εντύπωση ότι αν ξεπεράσει αυτό το συμβάν δεν θα έχει προβλήματα υγείας. Παρόλα αυτά, καλά θα κάνεις τελειώνοντας αυτή τη φωλιά να μην την πιέσεις άλλο για φέτος.
 
Είναι ευχάριστο αυτό.

Πραγματικά από την πρώτη στιγμή μου έδωσε την εντύπωση ότι αν ξεπεράσει αυτό το συμβάν δεν θα έχει προβλήματα υγείας. Παρόλα αυτά, καλά θα κάνεις τελειώνοντας αυτή τη φωλιά να μην την πιέσεις άλλο για φέτος.


Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν έχει άλλη φωλιά για φέτος. Μακάρι να πάει καλά και να μην έχει κανένα θέμα τόσο αυτή όσο και τα μικρά της!
 
Ο πατέρας συμμετέχει; Την βοηθάει;
Τον βλέπω συνέχεια δίπλα στη φωλιά της να τη προσέχει και να της κελαηδάει και όταν τη πήρα απο τη φωλιά για να τη πάω στο γιατρό αυτός μπροστά στη φωλιά για να μη πειράξει κανείς τα αυγά.
 
Back
Top