Γενικά Μεγαλώνοντας έναν αφρικανικό γκρίζο παπαγάλο

πραγματικα σας ευχαριστω πολυ ολους...
Σίσσυ αυτό ακριβώς διαπιστώνουμε, ενώ έγινε 16 μηνών ο δικός μας African, για λίγο αραιώσαμε τις επισκέψεις στο γιατρό, και τώρα πάλι, 2η φορά αυτή την εβδομάδα πρέπει να τον επισκεφθούμε, γιατί κάνει αραιές κενώσεις! Αφού ελέγχουμε τα πάντα σχολαστικά, καθαριότητα, τροφές, παραλείπουμε αμφισβητούμενες κ.ά., καταλήγει ότι είναι stress και σήμερα, αφού συνεχίζονται, θα δώσει φάρμακο! Κι'εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί σε μερικά συμβαίνει, παρά την προσοχή, τη φροντίδα και την περιποίηση!
Μαρια ειμαι σιγουρος οτι δεν ειναι κατι σοβαρο... Ευχομαι να μην χρειαστει το φαρμακο...

ο Dennis και το καρπουζι. Για τρελα λεμε... Και περισσοτερο με τα σπορακια...
το τραπεζι ειναι απαγορευμενο μερος για αυτον, αλλα οταν δει καρπουζι... Ξεχναει τις απαγορευσεις... 😉
 

Συνημμένα

  • DSCF8505.webp
    DSCF8505.webp
    37,5 KB · Προβολές: 64
  • DSCF8507.webp
    DSCF8507.webp
    37,8 KB · Προβολές: 56
  • DSCF8519.webp
    DSCF8519.webp
    50,6 KB · Προβολές: 57
  • DSCF8520.webp
    DSCF8520.webp
    55,2 KB · Προβολές: 56
Koύκλος ο Dennis απολαμβάνει το δροσερό φρουτάκι του, όχι θα το άφηνε!
 
Πολυ γλυκος ο Ντενης και περιεργος! Καλο ειναι το καρπουζι αλλα να του το δινεις με μετρο διοτι ειναι απο τα φρουτα που περιεχουν αρκετη ζαχαρη.
 
Δημητρη αυτο ειναι οτι καλυτερο καποιος να σε αναστατωνει... Πολυ χαιπομαι που η πορεια του πηγαινει καλα και ακομη πιο πολυ που εχει ενταχθει πληρως!
 
ναι εχει ανοιξει το χρωμα του ματιου του. Του αλλαξα το κλουβι και του πηρα μεγαλιτερο.
του αρεσει πολυ.
αλλα ποιο πολυ αρεσει στη θεια μου που δεν πεφτουν κατω πολλα υπολιματα τροφης.
θα ανεβασω φωτο συντομα
το μικρο κλουβι θα το παρω μαζι μου στην κρητη
την Τεταρτη μεχρι το σαββατο θα εχω στο σπιτι και τον κονουρα παταγονιας.
επλιζω να μην μου κανουν παρατηριση γιατι αυτος ειναι φωνακλας
 
Back
Top