Γενικά Μερικά θεαματικά περιστέρια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης pasx79
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Στην πρωτη ειναι το ημερο περιστερι και στην δευτερη με την στενη μαυρη (με λευκο περιθωριο) ραβδωση στα πλευρα του λαιμου, ειναι η δεκαοχτουρα.
 

Συνημμένα

  • (paloma comun).webp
    (paloma comun).webp
    15 KB · Προβολές: 125
  • streptopelia decaocto.webp
    streptopelia decaocto.webp
    47,9 KB · Προβολές: 168
Αυτα ειναι καποια περιστερια τα οποια ανηκουν στην κατηγορια των Θεαματικων περιστεριων!
Ωραίες οι φωτο pasx79, μήπως κατά τύχη τίποτα από βούτες;
τα μισίρια ή παπαγαλάκια ή σφεντόνια όπως τα λένε είναι πολύ καλοί γονείς και ποτέ μου δεν προέκυψε τέτοιο πρόβλημα, δηλαδή να μη ταΐζουν τα μικρά τους. έχω αμυδρή εντύπωση ότι είναι αιγυπτιακή ράτσα... Όσο για τα ντουνέκια, όμορφα τα γερμανικά με τα φτερά στα πόδια και οι πόστες, αλλά σαν τους κουτρουμάδες κανένα. Γιαμαλήδικα, καραγαλάτσια, γαλάτσια, τσακάλια...
 
εχεισ εν μερη δικιο για τα κοντιμυτικα παπαγαλακια η μιζιρακια που τα λενε αλλα εχω 3ζεθγαρια κοντομυτικα που δεν μασανε και ταιζοθν καλυτερα και απο ταχθδρομοθσ
 
οκ τα μισιρια, αλλα οι ταχυδρόμοι;

Τα μισιράκια φιλε μου είναι πιο ημερα και πιο εύκολα πουλιά από τους ταχυδρόμους. είναι πιθανόν κάποια μισιράκια να ταίζουν καλύτερα από τα ταχυδρομικά. όπως κι εσύ, έτσι και σε μένα είναι κάποια μισίρια που είναι πόλύ "ταιστήρια", όμως σαν το εργοστάσιο παραγωγής με τα 20 ζευγάρια ταχυδρόμων δεν υπάρχει... Εδώ και 4 χρόνια δεν μου έχουν ψοφήσει ούτε 1 πουλάκι.χειμώνα καλοκαίρι, ε 😉
 
γεια σασ το ονομα μου ειναι Βασιλησ και εχω περιστερια εδω και 10 χρονια το μονο που βλεπω σαν βασικο προτερημα για τα ταχυδρομια ειναι οτι ειναι [σκυλια]απο θεμα αρωστειασ, ειναι πολθ γερα ποθλια ενω τα μαζιρακια[παπαγαλακια]τα οποια εχω και 120 ειναι πολυ ποιο ευαισθητα
 
Back
Top