Ασθένειες Μεταφέρουν αρρώστιες τα περιστέρια;

ianos δε το είχα σκεφτεί θα ψάξω να βρω και θα το βάλω για να είμαι πιο σίγουρος.
Εντάξει, βοηθά και για τα κουνούπια. Μπορείς να αγοράσεις το πιο φτηνό τούλι από κατάστημα για γάμους - βαφτίσεις. Είναι πραγματικά πολύ φτηνό.
 
Απλά να προσέξεις να μην είναι σε απόσταση που θα το φτάνουν τα καναρίνια, γιατί είναι σίγουρο ότι θα το "τιμησουν"
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Παιδί α γεμίσαμε ψείρα. Οι νεοσσοι γεμάτοι και βρήκα και στη κατασκευή που έχω τα καναρινια. Πήρα ένα σκεύασμα ψέκασαν τα κλουβια την κατασκευή και τα πουλιά. Αλλά τώρα τι να κάνω; Είναι σημαντικο

Είναι κάτι μεγάλες σαν σκνιπες.
 
Παιδί α γεμίσαμε ψείρα. Οι νεοσσοι γεμάτοι και βρήκα και στη κατασκευή που έχω τα καναρινια. Πήρα ένα σκεύασμα ψέκασαν τα κλουβια την κατασκευή και τα πουλιά. Αλλά τώρα τι να κάνω; Είναι σημαντικο

Είναι κάτι μεγάλες σαν σκνιπες.
Οι νεοσσοι των περιστεριων εννοεις Τασσο
ετσι;
 
Τάσο μου, ελπίζω όλα να πάνε καλά και, αποτελεσματικά. Και μέσα στην ατυχία σου, να πιάσετε ψείρες, κάνεις κι ένα καλό, να τις ξεπατώσεις δλδ για τα καημένα τα περιστεράκια.
 
Πιστεύω πως δε θα τα ξανά αφήσω να γεννήσουν! Θα καθαρίσω το χώρο μόλις φύγουν τα πουλιά και τέλος.
Ναι, και κατά τη γνώμη μου πολύ καλά θα κάνεις. Και όταν φύγουν και τα μικρά, βάλε και τις ακίδες που βάζουν για να μην κάθονται τα περιστέρια σε επιφάνειες και κάγκελα. Τον χώρο φυσικά θα πρέπει να τον καθαρίσεις (όταν θα φύγουν) αλλά νομίζω ότι θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις και ένα σκεύασμα για την αποφυγή των ψειρών - εννοώ σκεύασμα για επιφάνειες, χώμα κλπ, όσες εφαρμογές μάλιστα λέει στη συσκευασία, ώστε να μην ταλαιπωρηθείς στο μέλλον με παρόμοιους. Μουσαφίρηδες.
 
Ναι αυτό έχω στο μυαλό μου. Ήδη έχω παραγγείλει ένα σκεύασμα που το διαλυω σε πολλά λίτρα νερό και θα ραντισω παντού!

Σας ευχαριστώ όλους για τις χρήσιμες συμβουλές σας!
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
επρεπε να ριξεις οταν ηταν ακομα αυγα. αυτο το σκευασμα το ριχνεις και πανω τους(οχι ομωςσε πολυ μικρους νεοσσους)
με εναν δυο ψεκασμους θα φυγουν οι ψειρες
 
Back
Top