Φάρμακα Με ποιο σκεύασμα κάνετε εξωτερική αποπαρασίτωση στα πουλιά σας;

Αυτο ακριβως για την ποσοτητα που θα ψεκασουσε με το σπρευ.Απο οτι καταλαβα ψεκαζουμε λιγο σε καθε πουλι λιγο κατω απ'τις φτερουγες λιγο στην πλατη για επαναληψη του ψεκασμου σε ποσες μερες περιπου ξερει κανεις;
 
Πραγματικά δεν γνωρίζω και δεν έχω χρησιμοποιήσει το προιόν,
αλλά δεν θα ψέκαζα τα πουλιά μου με ένα προιόν που η βασική χημική του
ουσία το fipronil είναι τοξική. (προακαλεί εμέτους και ενοχοποιείται για
καταστροφή πολλών μελισσιών στην Γαλλία). Εξ άλλου δεν πρόκειται
για φάρμακο που έχει αναφορά στα πουλιά, αλλά στις γάτες και τους σκύλους.
-Οπως όλοι ξέρουμε τα πουλιά θα μεταφέρουν το φάρμακο στο στομάχι, μιας και
συχνά κατα την διάρκεια της ημέρας με το ράμφος θα τακτοποιούν το πτέρωμα τους.
 
Η χορηγηση του frontline στα πτηνα συντροφιας ειναι η ενσταλαξη μιας σταγονας στο σβερκο του πουλιου στο δερμα ειναι πολυ ισχυρο αντιπαρασιτικο και αποτελη αισχατη λυση εαν δεν αποδοσουν αλλα λιγοτερο τοξικα σκευασματα οπως το chevitren
 
Αποστολε το chevitren Δεν πρεπει να σκοτωνει τις ψειρες απλα τις απομακρυνει αυτο τουλαχιστον βλεπω εγω. Οσο για το frontline την αμπουλα ριχνουμε στον σβερκο το σπρευ;
 
μια και μονο μια σταγονα απο αυτο που εχεις στην φωτο παρε ενα μπουκαλακι μικρο απο το φαρμακειο βαλε λιγο απο το υγρο frontline και ριξε την σταγονα
 
Το φορτλαιν ειναι το πιο αποτελεζματικο προσωχη στην χρηση μια φορα στους τρεις μηνες ψεκαζουμαι κατω απο την φτερουγα το πουλι νωριτερα βρεχουμαι το φτερομα για να ελθει το φαρμακο σε επαφη με το δερμα προσωχη μια ψεκασια προστατευοντας τα ματα μετα την αποροφηση απο τον οργανιζμο τα πουλια θα δειτε να ειναι με φουσκωμενο φτερομα μην πανικοβλιθητε
 
Back
Top