Γενικά Με χαρά σας ανακοινώνω, τα νέα μου ζευγαράκια καρδερίνες

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tasioskis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

tasioskis

PB Member
Εγγραφή
1 Μαρ 2018
Μηνύματα
901
Πόλη
Πάφος
Με χαρα σας ανακοινωνω, τα νεα μου ζευγαρακια, αν και ο εκτροφεας με τρολαρε λιγακι, μου εβαλε και τα 4 πουλια σε, ενα κλουβι, και αντε να ξεχωρισω τωρα αρσενικα με θηλυκα... 20181006_124927-756x1008.webp
 
Σας ευχαριστω ολους για τις ευχες σας, τα εχω σε καραντινα για κανα μηνα, το καλο ειναι οτι αυτα ζευγαρια δειχνουν να τρωνε τον βασιλικο που εχω στο κηπο, (τα καναρινια και οι καρδερινες γονεις και παιδια ουτε που τον αγγιζουν), τους εχω βαλει λιγο εξτρα σε ξεχωριστο πιατακι παπαρουνα για το στρες αν και δεν το αγγιζουν, γενικα μου φαινονται μια χαρα, οταν με βλεπουν απο μακρια κανουν τα γνωστα καλεσματα και τον "χορο" του ζευγαρωματος, κλλα οταν πλησιαζω για αλλαγη νερου και τροφης, χτυπανε απο δω και απο κει, και επισης κοιμουνται στα καγκελα και οχι σε πατηθρες.
 
Χτυπανε εννοεις οτι πεταριζουν ή προσπαθουν να βγουν απο το καγκελο;

Επισης η σταση υπνου που αναφέρεις είναι κατι που εχουμε ξαναδει στις καρδερίνες, μολις εγκληματιστουν στο χωρο λογικα θα αλλαξει αυτο.
Ειναι ομως μερικα πουλια που δεν αφηνουν αυτη την συνήθεια ή την επαναφερουν συχνα πυκνα κατα την διαρκεια της ζωης τους.
 
νομιζω οτι προσπαθουν να βγουν απο το καγκελο, παντως δειχνουν πανικοβλητα, οσο για την σταση του υπνου δεν με πολυ αφορα, διοτι και τα μωρα που εχω απο το προηγουμενο ζευγαρι, το ενα κοιμαται στα καγκελα.
 
Να τες οι προσθήκες που μας έλεγες! Καλώς τις δέχτηκες τις καρδερίνες σου! Να σου ζήσουν πολλά χρόνια και να τις χαίρεσαι με υγεία, κελαηδίσματα και με το καλό καλές και επιτυχημένες αναπαραγωγές!👍
 
Και εδω ειναι τα νεα μου ζευγαρακια, τα οποια " καραντινιαζονται" αυτη την περιοδο, αλλα και ο τοπος καραντινας θα ειναι και ο μονιμος τοπος τους. Εξωτερικος χωρος που ομως δεν εχουν αμεση επαφη με ηλιο (, μονιμο σκιερο μερος)

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Το κλουβι καινουριο.
 
Και εδω ειναι τα νεα μου ζευγαρακια...
Καταπληκτικό συγχαρητήρια για τον χώρο και την καθαριότητα. Σου εύχομαι τα καλύτερα και στην αναπαραγωγικη χρονιά
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Back
Top