Αναπαραγωγή Με "ψάρωσε η μάνα" (τάισμα στο χέρι μωρό lovebird)

antonis_p

PB New Member
Εγγραφή
25 Ιουν 2008
Μηνύματα
43
Πόλη
Αγία Παρασκευή
Έβγαλα σήμερα το πρωί από τη φωλιά του ένα μωρό Lovebird σχεδόν 3 εβδομάδων για να το παρατηρήσω και να δοκιμάσω σε τάισμα στο χέρι.

Το είχα πάρει από τους γονείς του σχεδόν μισή ώρα αλλά δεν άντεξα το κλάμα της μάνας του. Καθόταν όλη την ώρα στο κλαδάκι έξω από τη φωλιά κοιτούσε μέσα και τσίριζε. Ο μικρός έφαγε λίγο από τη σύριγγα αλλά τον ξαναέβαλα μέσα.

Τελικά υπάρχει περίπτωση εάν πάρω και τα τέσσερα μωρά να έχω πρόβλημα με τους γονείς;
 
εχω οταν ειχα παρει το ενα... Τσιριζε λιγο αλλα δεν ειχε και τεραστιοο προβλημα...
 
Η μητέρα όσο βλέπει τα μικρά της τόσο τα ζητά άμα το πέρνεις και πας λίγο πιο πέρα δεν θα υπάρχει πρόβλημα με την μάνα.
 
η γνωμη μου ειναι οταν παιρνεις τα μικρα να τα πηγαινεις καπου που να μην τα βλεπει και εκεινη την ωρα που θα ειναι τα μικρα μακρια της δωσε της μια λιχουδια που της αρεσει, ωστε να μην στεναχωριεται και πολυ!
 
  • Like
Αντιδράσεις: lizard
Μα ρε παιδιά δεν το έβλεπε το μωρό που είχα πάρει. Απλά με είδε όταν το πήρα και τέλος. Αυτή ήταν σαν να τα μέτραγε αυτά που ήταν στη φωλιά και να της έλειπε ένα. Όταν της το επέστρεψα ησύχασε. Πάντως είναι καθυστηχαστικό να μου λέτε ότι δεν πολυνοιάζεται (τελικά).
 
Back
Top