Φροντίδα Μια ενδιαφέρουσα κατασκευή κλούβας πτήσης

Με αυτήν την προεργασία Βασίλη είναι λογικό να μην έχεις πρόβλημα. Μιλάω γνωρίζοντας εκ πείρας όλα τα στάδια κατασκευής που αναφέρεις.

Μου έχεις εξάψει την περιέργεια όμως σε ό,τι αφορά στο τελικό αποτέλεσμα. Έχεις καμιά φωτογραφία να μας δείξεις;
 
Πολυ καλη η κλουβα σου Evanthos , καπως ετσι λεω να την κανω και εγω μονο με λιγοτερο υψος για να δημιουργηθουν 2 μεγαλα κλουβια και ισως και με χωρισματα στη μεση για παν ενδεχομενο. Αυτο βεβαια που με προωληματιζει ειναι ο πατος των κλουβιων ωστε να ειναι πρακτικος στο καθαρισμα.
Πρεπει να το στηψω και να βρω μια λυση σ αυτο.
 
Πολυ καλη η κλουβα σου Evanthos , καπως ετσι λεω να την κανω και εγω μονο με λιγοτερο υψος για να δημιουργηθουν 2 μεγαλα κλουβια και ισως και με χωρισματα στη μεση για παν ενδεχομενο. Αυτο βεβαια που με προωληματιζει ειναι ο πατος των κλουβιων ωστε να ειναι πρακτικος στο καθαρισμα.
Πρεπει να το στηψω και να βρω μια λυση σ αυτο.


Αν τις έχεις σε εσωτερικό χώρο τότε είναι ότι πρέπει για κλούβα πανω-κάτω,θα είσαι άρχοντας. Όσο για το καθαρισμα αν τις κάνεις έτσι δεν βολεύει ο δικός μου τρόπος για γιατί θέλω χώρο για να ανεβοκατεβάζω το ντέξιον-πάτο.
Η λύση στο πρόβλημα σου είναι να τροχήσεις τα ντέξιον στο σημείο που θα βάλεις τον πάτο και να μπαινοβγαίνουν συρταρωτά.
 
σε εξωτερικο χωρο θα τη βαλω τη κλουβα, αλλαζει κατι;
οσο για το πατο των κλουβιων αυτη ηταν η αρχικη μου σκεψη, να τροχισω τη πλαγια των ντεξιον και να γινουν συρταρωτοι.
ειδομεν.
 
σε εξωτερικο χωρο θα τη βαλω τη κλουβα, αλλαζει κατι;
οσο για το πατο των κλουβιων αυτη ηταν η αρχικη μου σκεψη, να τροχισω τη πλαγια των ντεξιον και να γινουν συρταρωτοι.
ειδομεν.


το είπα για τυχόν γάτες και λοιπά ζωντανά του κήπου. Αν φυσικα τα εχεις σε μπαλκόνι τότε δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.
 
Σε κηπο σκεφτομαι να την βαλω την κλουβα αλλα θα βαλω κ δευτερο πλεγμα για να μην εχουν προσβασει γατες κλ.
 
Μερικές προτάσεις και από το vogelvolieres | volierebouwvanmierlo.nl/vogelvolieres.htm για να παίρνουμε ιδέες.
 
Εκπληκτικές κλούβες.

Θα φτοίαξω στην αυλή μου μία πέργολα,(αν έχετε ιδέα για την κατασκευή της πείτε μου που μπορώ να βρώ site ή οπτιδήποτε άλλο ) και από κάτω σε ένα μέρος λέω να φτοίαζω μία κλούβα για πουλιά και ένα ενυδρείο. Ήδη έχω δύο ενυδρεία αλλά μικρά, 40λίτρα με αλμυρό νερό και 10 λίτρα με γλυκό.
 
Αν θέλεις κάποια πληροφορία για τα ενυδρεία ίσος να σε βοηθουσα.
 
Σε ευχαριστώ για την προσφορά σου φίλε fersis. Όταν φτάσω στο σημείο της κατασκευή του θα σε ενοχλήσω γιατί εκεί θα χρειαστώ ιδέες και βοήθεια.
 
Back
Top